Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 10.06.2014, kell 11:53

10.06.2014 10:33

Ämarisse saabusid Ühendriikide mereväe lennukid

Ämarisse saabusid Ühendriikide mereväe lennukid Ämarisse saabusid Ühendriikide mereväe lennukid

Eile pärastlõunal maandus Ämari lennubaasis Ühendriikide mereväe lennuk P-3, mis alustas teekonda Eestisse Itaaliast Sigonella lennubaasist. Päev varem jõudis Ämarisse Jacksonville’ist Floridas asuvast lennubaasist mereväe lennuk P-8.

Mõlemad lennukid osalevad 21. juunini Läänemere keskosas läbi viidaval 13 riigi mereväeõppusel BALTOPS. Lennubaasi ülema kolonelleitnant Rauno Sirgi sõnul on tegemist merelennuväe esmakordse maandumisega Eesti õhuväe lennubaasis.

Lisaks liitlasriikidele osalevad õppusel ka Soome, Rootsi ja Gruusia. Selle-aastane BALTOPS on järjekorras juba 42. Õppusest võtab osa ka Vahemeres paikneva Ühendriikide 6. laevastiku lipulaev „Mount Whitney.“

P-3 Orion on nelja turbopropellermootoriga allveetõrje ja mereseire lennuk. Lennuk on varustatud mitmete sensoritega, mis võimaldavad avastada allveelaevu ning märgata pealveelaevu suurel merealal. Lennuki relvastusesse kuuluvad nii süvaveepommid, allveetõrje torpeedod ja miinid kui ka pealveelaevade vastased raketid.

P-8 Poseidon on eelmisel aastal Ühendriikide mereväe poolt kasutusele võetud lennuk, mis on välja töötatud reaktiivlennuki Boeing 737-800 baasil. Ka see lennuk on mõeldud nii mereseireks kui võitluseks vee all ja vee peal sõitvate laevade vastu. Lennuk on varustatud moodsa seiretehnika ning kaasaegse relvastusega.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.