Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 16.06.2014, kell 14:42

16.06.2014 14:35

Kaitseväe juhataja: lennubaasi investeerimine oli õige otsus

Kaitseväe juhataja: lennubaasi investeerimine oli õige otsus Kaitseväe juhataja: lennubaasi investeerimine oli õige otsus

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras külastas täna ennelõunal Ämari lennubaasis paiknevaid Ameerika Ühendriikide lennuüksuseid, mis osalevad õppustest Saber Strike ja Baltops.

"Õppusega Saber Strike saavutas Ämari lennubaas täieliku täituvuse - eelmisel nädalal oli siin korraga 26 lennuvahendit. See näitab, et kunagine otsus investeerida lennubaasi oli strateegiliselt ning riigi kaitsevõimet arvestades õige," ütles kaitseväe juhataja.

Praegu paikneb Ämaris kolm lennuüksust Ameerika Ühendriikidest ning üks Taanist. Kaheksa hävitajaga F-16 on esindatud Minnesota rahvuskaart, samuti paiknevad Ämaris USA õhuväe tankurlennukid KC-135 ning õppusel Baltops osalevad USA mereväelennukid P-3 ja P-8. Eelmisel nädalal tegid tutvumislennu Ämarisse ka USA maaväe kaks kopterit Black Hawk.

NATO õhuturbe ülesandeid täitvad neli Taani hävitajat F-16 paiknevad Ämaris alates 30. aprillist.

Saber Strike on alates 2010. aastast Eestis, Lätis ja Leedus korraldatav Ameerika Ühendriikide Euroopa väekoondise õppus, mille eesmärgiks on maaväeüksuste koo stöö harjutamine. Õhuväeüksustel on õppusel toetav roll.

Õppusest võtab osa üle 4700 kaitseväelase Baltimaadest, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriigist, Taanist, Norrast, Soomest ja Saksamaalt. Neist 2000 harjutavad Lätis ja 2700 Leedus.

Eestist osaleb õppusel ligi 400 kaitseväelast - Scoutspataljoni kompanii harjutab koostegevust maaväeüksustega Adazi polügoonil Lätis, Tartus teeb 1. jalaväebrigaadi staap koostööd liitlaste staapidega, Ämari lennubaasist sooritavad lahinglende liitlaste lennuvahendid.

Saber Strike lõpeb 20. juunil, USA lennuvahendid lahkuvad Ämarist 19. juunil.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.