Uudised  

Uuendatud: 16.06.2014, kell 16:34

16.06.2014 16:29

Lõuna kaitseringkonda juhib kolonelleitnant Enno Mõts

Lõuna kaitseringkonda juhib kolonelleitnant Enno Mõts  Lõuna kaitseringkonda juhib kolonelleitnant Enno Mõts

Alates tänasest juhib Lõuna kaitseringkonda kolonelleitnant Enno Mõts.

Kolonelleitnant Mõts alustas teenistust kaitseväes 1992. aastal. Ta on lõpetanud Riigikaitse akadeemia kaitseväe õppesuuna, Balti kaitsekolledzi vanemstaabiohvitseride kursuse ning täiendanud end USA maaväe suurtükiväekoolis. 2011. aastal kaitses ta Tartu ülikoolis magistrikraadi sotsioloogias.

Kolonelleitnant Mõts on teeninud erinevatel ametikohtadel Kuperjanovi jalaväepataljonis ning olnud suurtükiväegrupi ülem. Aastatel 2005 - 2012 teenis ta Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes, sealhulgas taktika õppetooli ülemana. Tema sulest on ilmunud "Eesti kaitseväe maaväe lahingutegevuse alused," mis on KVÜÕA-s maaväeohvitseridele taktika ja staabitöö õpetamisel oluline õppematerjal. Alates 2012. aastast oli Mõts Kirde kaitseringkonna ülem. Ta on osalenud välisoperatsioonil Bosnia- ja Hertsegoviinas kontingendi vanemana.

Lõuna kaitseringkonda alates 2011. aastast juhtinud kolonelleitnant Vahur Murulaid asub õppima Ameerika Ühendriikidesse. Murulaid tõi ringkonna juhtimise olulisima kogemusena välja koostöö teiste jõustruktuuride ja asutustega ning Kaitseliidu malevatega. "Uus ülem peab kaitseringkonna baasil looma 2. jalaväebrigaadi, kolonelleitnant Mõts saab selle ülesandega kindlasti hästi hakkama, arvestades tema suurima kaitseringkonna juhtimise kogemust."

Riigikaitse arengukava kohaselt saab Eestil olema kaks manööverüksust: 1. jalaväebrigaad Tapal ning 2. jalaväebrigaad Võrus. Lõuna kaitseringkonna baasil moodustatav 2. jalaväebrigaadi staap koos allüksuste ja liitlastega tegutses esmakordselt koos äsja lõppenud õppuse Kevadtorm/Steadfast Javelin lahingutes.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.