Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 21.06.2014, kell 14:38

20.06.2014 14:01

USA kindral: eestlased võivad olla uhked oma riigi sõjalise võimekuse üle

USA kindral: eestlased võivad olla uhked oma riigi sõjalise võimekuse üle Õppuse Saber Strike üldjuht USA kindralmajor Mark McQueen lõpurivistusel Adazis Lätis.

Täna lõppes kolmes Balti riigis 9.-20. juunini kestnud Ameerika Ühendriikide Euroopa väekoondise õppus Saber Strike, millest võttis osa üle 4700 kaitseväelase Baltimaadest, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriigist, Põhjamaadest ja Saksamaalt. Eestist osales õppusel ligi 400 kaitseväelast.

Õppuse üldjuhi USA kindralmajor Mark McQueeni sõnul on Eestil põhjust olla uhke nii oma sõdurite kui ka sõjalise võimekuse üle, millega nad Saber Strike´i väliõppusele Lätis Adazis ja staabiõppusele Tartus panustasid. McQueen märkis, et Eesti üksuste osalemisel oli loodava Balti pataljoni kokkuharjutamisel määrav roll.

Õppusel osalenud Scoutspataljoni ülema major Andrus Merilo sõnul võimaldasid õppuste stsenaarium ja üksuste arvukus luua realistlikud tingimused osalejate ettevalmistamiseks. „Viisime läbi kahe pataljoni vastutegevuse harjutuse, kus saime kasutada nii soomukeid kui ka õhutoetust, see andis võimaluse harjutada nii rahvusvahelise pataljoni kui ka loodava Balti pataljoni ettevalmistamiseks vajalikke protseduure,“ lisas Merilo.

Rahvusvahelisel õppusel Saber Strike olid sel nädalal Lätis Adazi harjutusväljal õppelahingud. Eesti üksustest võttis lahingutegevusest osa Scoutspataljoni soomustatud jalaväekompanii, mis valmistub tegutsemiseks Balti pataljoni koosseisus.

Eelmisel nädalal Eestis, Lätis ja Leedus alanud Ameerika Ühendriikide Euroopa väekoondise õppuse Saber Strike eesmärgiks on maaväeüksuste koostöö harjutamine. Eesti üksustest harjutas Scoutspataljoni kompanii koostegevust maaväeüksustega Adazi harjutusalal Lätis, Tartus tegi 1. jalaväebrigaadi staap koostööd liitlaste staapidega, Ämari lennubaasist sooritasid lahinglende liitlaste lennuvahendid.

Õppuse taktikalisel harjutusel tuli Scoutspataljonil juhtida Eesti, Läti ja Leedu kompaniidest koosnevat jalaväepataljoni. Õppuste stsenaariumi kohaselt tuli Balti riikide üksustel kaitsta oma positsioone Ameerika Ühendriikide, Kanada, Norra ja Ühendkuningriigi üksuste rünnaku eest.

Scoutspataljoni kompanii osaleb alates 2015. aastast NATO reageerimisjõudude õppustel ning peab 2016. aastast olema Balti pataljoni koosseisus valmis vajadusel osa võtma väekontingendi tegevusest juhul kui NATO otsustab üksuse aktiveerida. Scoutspataljon moodustab loodava Balti pataljoni tuumiku.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.