Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 30.06.2014, kell 13:07

30.06.2014 13:01

Sõjakooli saab kandideerida veel nädal aega

Sõjakooli saab kandideerida veel nädal aega Sõjakooli saab kandideerida veel nädal aega

Täna algas viimane nädal, kui on võimalik esitada Kõrgemasse Sõjakooli sisseastumisdokumente. Vastuvõtt sisseastumise infosüstemis SAIS kestab kuni 6. juulini.

Tänase seisuga on sisseastumisportaali kaudu esitatud 149 avaldust maa-, õhu- või mereväe rakenduskõrghariduse õppesuunale ja kümme avaldust keskastmekursusele.

Kõrgema Sõjakooli põhikursusele saavad dokumente esitada kõik, kellel on omandatud keskharidus ja kelle eesti keele oskus vastab vähemalt B2 tasemele. Lisaks on üheks nõutavaks tingimuseks ajateenistuse läbimine. Need kellel on ajateenistus läbimata saavad teha praegu sisseastumiskatsed, minna aega teenima ja alustada õpinguid järgmisel kursusel.

Rakenduskõrghariduse tasemel saab kandideerida maaväe, mereväe ja õhuväe ja õppekavale. Õppeaeg maaväe õppekaval, mereväe õppekaval koostöös Eesti mereakadeemiaga ja õhuväe õppekaval koostöös Eesti lennuakadeemiaga on kolm aastat.

Kõik Kõrgemas Sõjakoolis õppivad kadetid saavad igal kuul vähemalt 600 eurot palka ja kooli lõpetajatele on tagatud teenistuskoht kaitseväes. Põhikursuse edukale lõpetajale annab president nooremleitnandi auastme ning pärast seda jätkub lõpetaja teenistus maaväe, mereväe või õhuväe üksustes. Kadetipalk tõuseb igal kursusega ja kõigile lõpetanutele on tagatud teenistuskoht palgaga vähemalt 1300 eurot.

Magistriõpe kestab kaks aastat ja lõpetajad saavad magistrikraadi sotsiaalteadustes. Magistriõpe võimaldab saada ettevalmistuse teenistuseks jalaväepataljoni ja jalaväebrigaadi staabis, sõjaaja pataljoniülema ametikohal või nendega võrdsetel ametikohtadel.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on ainus kõrgkool, mis valmistab ette ohvitsere Kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks juhiomaduste ja sõjaliste teadmiste omamisele peab ohvitser olema hea õpetaja ja suhtleja ning omama tugevat analüüsivõimet – kõike seda saab õppida ja arendada sõjakoolis.

Tänavu võetakse sõjakooli 89 õppurit – seitse õhuväe, seitse mereväe ja 55 maaväe põhikursusele ning 20 keskastmekursusele magistriõppesse. Sisseastumiskatsed viiakse 22.-25. juuli. Põhikursusele sisseastumiseks tuleb sooritada akadeemiliste võimete test, kaitseväe üldfüüsiline test ja läbida kutsesobivusvestlus.

Täpsem teave dokumentide vastuvõtu ja eksamite kohta Kõrgema Sõjakooli kodulehel www.sojakool.ee/tule-oppima ja Facebooki lehel.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.