Uudised  

Uuendatud: 04.07.2014, kell 10:55

04.07.2014 10:53

Ligi 200 ajateenijat alustab mehhaniseeritud üksuse väljaõpet

Ligi 200 ajateenijat alustab mehhaniseeritud üksuse väljaõpet Ligi 200 ajateenijat alustab mehhaniseeritud üksuse väljaõpet

Ligi 200 ajateenijat alustas sel nädalal Kalevi jalaväepataljonis mehhaniseeritud üksuse väljaõpet. Lisaks Kalevi pataljoni instruktoritele asuvad saabunud ajateenijaid välja õpetama neli Viru jalaväepataljoni allohvitser-instruktorit.

Kalevi jalaväepataljoni staabiülema major Raigo Paimla sõnul on algav õppetsükkel järg eelmisel aastal alanud mehhaniseeritud üksuse väljaõppele ja toetudes eelmisel aastal saadud kogemustele ning saabunud kutsealuste haridusele võib oodata uue soomukitel teenivate ajateenijate lennu head kvaliteeti.

Ajateenijad läbivad esmalt sõduri baaskursuse millele järgneb juba erialane väljaõpe. Saabunud kutse on 11- kuulise õppetsükliga ja valmistab ette jaoülemad, autojuhid ja teised üksusele vajalikud spetsialistid.

Kalevi jalaväepataljonis saavad sõduri baaskursuse koolitust nii Kalevi jalaväepataljoni enda tulevased alljuhid kui ka tagalapataljoni ja staabikompanii spetsialistid ja jaoülemad.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.