Uudised  

Uuendatud: 25.07.2014, kell 16:35

24.07.2014 18:39

Ühendriikide Black Hawk kopterid harjutavad Eestis õhudessandi läbiviimist

Ühendriikide Black Hawk kopterid harjutavad Eestis õhudessandi läbiviimist Ühendriikide Black Hawk kopterid harjutavad Eestis õhudessandi läbiviimist

Eestis viibiv Ameerika Ühendriikide 91. ratsaväerügemendi 1. pataljoni õhudessantväelaste kompanii harjutab sel nädalal siia saabunud nelja USA maaväe helikopteriga Black Hawk õhudessandi läbiviimist.

Ühendriikide maaväe lennuüksuste koosseisus on ligi 300 kohaluureks ja transpordiks mõeldud lennukit ning ligi 4 500 mitmesuguse ülesandega helikopterit. Lisaks on maaväel suur hulk erinevat tüüpi mehitamata õhusõidukeid.

Maaväe üldkopter (utility helicopter) Sikorsky UH-60 Black Hawk kuulub Sikorsky Aircraft Corporation loodud helikopterite S-70 perekonda.

Liskas maaväe kopterile kuuluvad samasse perekonda veel mereväe kopter SH-60 Seahawk, päästekopter MH-60G/HH-60G Pave Hawk ning veel mõned sama tüüpi lennuvahendid.

Black Hawk on mitmeotstarbeline – teda kasutatakse üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks.

Esimest korda kasutasid Ühendriigid Black Hawk´e 1983. aasta Grenada invasiooni ajal. Hiljem on kopterid kasutust leidnud veel 1991. aastal Lahesõjas, 1993. aastal Mogadishu ründamisel ning seejärel Balkanil, Haitil, Iraagis ja Afganistanis. Täiustatud Black Hawk´e kasutati Pakistanis Osama bin Ladeni tabamisel 2011. aastal.

Reaktiivmürskude, rakettide, pommide ja kuulipildujatega varustatuna on Black Hawk tõhus ründevahend. Kopterid peatuvad Ämari lennubaasis ja lahkuvad Eestist pühapäeval.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.