Uudised  

Uuendatud: 27.07.2014, kell 17:24

27.07.2014 10:40

Leitnant Ilmar Raag väitles Bangui noortega kriiside haldamise teemal

Leitnant Ilmar Raag väitles Bangui noortega kriiside haldamise teemal Leitnant Ilmar Raag väitles Bangui noortega kriiside haldamise teemal

Kesk-Aafrika Vabariigis teeniva kaitseväe kontingendi tõlk leitnant Ilmar Raag osales eile külalislektorina Bangui noorte väitluskoosolekul, kus rääkis noorte rollist kriiside haldamisel.

Leitnant Raagi sõnul tuli initsiatiiv tema osalemiseks väitluskoosolekul kohalikelt noortelt endilt, kes olid teada saanud, et Raag on olnud õppejõud ülikoolis. Samuti avaldasid nad ka soovi just sellisel teemal vestelda. Nii rääkiski Raag noortele nende endi vastutusest ja hinnangute olulisusest konfliktides ning ka vägivallatsükli ja kättemaksu ahela lõpetamisest ja andestamisest.

„See on üks osa minu tööst siin. Oleme siin ju selleks, et soodustada leppimise ja rahu protsessi ning see protsess omab igal juhul nii militaarset kui mittemilitaarset komponenti. Muuhulgas on kohalikud avaldanud soovi osaleda erinevates koolitusprojektides,“ ütles leitnant Raag.

Raag lisas, et noored küsisid ka üsna palju küsimusi, peamiselt relvade äravõtmise kohta ja selle kohta, kuidas parandada kahe kogukonna läbisaamist. 

Bangui 5. linnaosa on pealinna suurim ja selles tegutseb ligi seitsekümmend noorteorganisatsiooni, neid püüab liita linnaosa noorte komitee. Kohalikul väitluskoosolekul osales ligi viiskümmend noort erinevatest linnaosa noorteorganisatsioonidest. 

Eesti kaitseväelased teenivad Kesk-Aafrika Vabariigis alates mai algusest ning nende ülesanne on läbi viia julgestus- ja toetusoperatsioone, et vabastada Aafrika Liidu rahuvalvemissiooni ja Prantsuse üksuseid vahetute operatsioonide läbiviimiseks. Eesti kaitseväe jalaväerühma naaseb koju augustis.

Euroopa Liidu sõjaline operatsioon Kesk-Aafrika Vabariigis on kavandatud kestma kuni selle aasta lõpuni. Operatsioonil osalevad Prantsusmaa, Eesti, Hispaania, Holland, Luksemburg, Itaalia, Soome, Rumeenia, Poola, Saksamaa, Läti, Leedu, Ühendkuningriigid ja Gruusia.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.