Uudised  

Uuendatud: 28.07.2014, kell 12:40

28.07.2014 12:39

NATO miinilaevad on Eesti vetest leidnud ligi 20 lõhkekeha

Eesti vetes nädal aega kestnud miinitõrjeoperatsiooni käigus on NATO 1. miinitõrjeeskaadri laevad leidnud ligi 20 lõhkekeha ning kaardistanud üle 100 veealuse objekti, mille seas on lisaks paadivrakke ja miiniankruid.

Eesti miinijahtija Admiral Cowan on leidnud neli lõhkekeha, 12 lõhkekeha on tuvastanud Taani mehitamata alustega varustatud fregatt Thetis.

Viimase ööpäeva jooksul leidis Leedu miinijahtija Kursis Naissaarest põhjas vene päritolu KB-tüüpi ankrumiini, mis nn. keemilise elemendiga „sarvi“ ja aktiveerub kokkupuutel laevaga. Samuti identifitseerisid Taani mehitamata alused Naissaare lääneküljel kaks Venemaalt 1930-ndate lõpust pärit ankrumiini M08.

Käimasolev miinitõrjeoperatsioon on esimene sellemahuline ettevõtmine Eesti vetes sel aastal, mille põhieesmärgiks on Eesti laevateede ja merealade puhastamine ajaloolistest lõhkekehadest ja seeläbi ohutu mereliikluse tagamine kõigile mereteedel liikuvatele alustele.

Samuti kaardistatakse operatsiooni käigus leitud veealused kontaktid, mis omakorda toetab edasiste õppuste ja operatsioonide planeerimist ning läbiviimist. Kõik leitud meremiinid, mis vastavad vajalikele keskkonnaalastele tingimustele lõhatakse enne operatsiooni lõppu sel nädalal.

NATO miinitõrjeeskaader on üks osa alliansi julgeolekumeetmetest, mille Põhja-Atlandi Nõukogu otsustas rakendada, et suurendada NATO kohalolu Ida-Euroopas. Lisaks Eesti miinijahtijale Admiral Cowan kuuluvad hetkel eskaadrisse veel Saksa staabi- ja toetuslaev Elbe, Leedu miinijahtija Kursis ning Taani fregatt Thetis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.