Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 02.08.2014, kell 12:29

31.07.2014 11:23

Kaitseväe juhataja andis Ühendkuningriigi maaväe ülemale kõrge autasu

Kaitseväe juhataja andis Ühendkuningriigi maaväe ülemale kõrge autasu Kaitseväe juhataja andis Ühendkuningriigi maaväe ülemale kõrge autasu

Kaitseväe juhataja autasustas täna Ühendkuningriigi maaväe ülemat kindral Sir Peter Walli kaitseväe teenetemärgiga lahinguliste teenete eest, mis on kaitseväe kõrgeim autasu.

Kaitseväega alates 2006. aastast Afganistanis koostööd teinud kindral Wall ültles, et saadud autasu kuulub sama hästi kõigile Helmandis võidelnud sõduritele kui talle ning kinnitas, et koostöö jätkub Afganistanis koos võidelnud riikide ühisjõudude loomise kavandamisega. 

"Oleme väga rahul, et Eesti on otsustanud olla osa loodavast Helmandis võidelnud riikide ühisjõududest," ütles kindral Wall, "Ühendkuningriigi lugupidamine Eesti sõdurite vastu on väga kõrge. Teame, et saame teineteisele rasketel aegadel toetuda."

Kindral Walli sõnul on ühisjõudude loomine praeguses rahvusvahelises olukorras aktuaalsem kui kunagi varem ning jõud toimiksid liskas ühisoperatsioonidele ja õppustele ka heidutusena.

Ühisjõudude loomisel moodustavad Helmandi koos võidelnud riigid Ühendkuningriigi juhtimisel üksuse, mis on võimeline osalema operatsioonidel ning viima läbi õppusi. Septembris Walesis korraldataval NATO tippkohtumisel on kavas alla kirjutada lepe ühisjõudude loomise kavatsuse kohta.

Kindral Wall külastas täna 1. Jalaväebrigaadi, kus kohtus brigaadiülema
kolonelleitnant Aron Kalmusega ning asetas pärja Afganistanis langenud Eesti sõdurite mälestusmärgile.

Homme kohtub kindral Wall kaitseministeeriumi asekantsleri Taimar Peterkopiga ning asetab pärja kaitseväe kalmistule maetud briti kaitseväelaste mälestuseks.

Kindral Wall on olnud Eesti kaitseväega seotud alates 2006. aastast, mil Eesti üksused alustasid koos briti relvavendadega teenistust rahutus Helmandi provintsis Alates sellest ajast on ta aktiivselt arendanud koostööd Ühendkuningriigi ja Eesti maavägede vahel.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.