Uudised  

Uuendatud: 13.08.2014, kell 18:48

13.08.2014 18:43

Õhutõrjepataljon sai uue ülema

Õhutõrjepataljon sai uue ülema Õhutõrjepataljon sai uue ülema

Täna 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus aset leidnud tseremoonial andis senine õhutõrjepataljoni ülem major Harles Kosk pataljoni juhtimise üle major Priit Piknerile.

Major Pikner on lõpetanud Kõrgema Sõjakooli (2003), karjääri kaitseväes alustas ta ajateenijana Tartu üksik-jalaväepataljonis 1998. aastal. Alates 2004. aastast on major Pikner teeninud õhutõrjes, olles 2004. aastal esimene toona Tapa väljaõppekeskusesse loodud õhutõrjepatarei rühmaülem.

Lisaks on ta õhutõrjepataljonis täitnud nii patareiülema, operatiivsektsiooni ülema kui aastatel 2012-2013 staabiülema ametikohustusi. Enne pataljoniülema ametikohale asumist õppis major Pikner Balti Kaitsekolledžis, kus omandas sõjalise väljaõppe kolmanda taseme.

Seni õhutõrjepataljoni juhtinud major Harles Kosk jätkab teenistust kaitseväe peastaabi operatiivosakonna lahingutoetusejaoskonna õhutõrjeinspektorina, kus tema ülesanneteks on õhutõrje kui relvaliigi arendamine ning lahinguvõime tõstmine. Ajateenijana õhutõrje-alase väljaõppe läbinud Kosk lõpetas 2002. aastal Soome riigikaitsekõrgkooli ning on teeninud nii patareiülemana, õhutõrjekooli ülemana kui pataljoni staabiülemana. Pataljoniülema ametikohale asus ta 2011. aastal.

Õhutõrjepataljon asub Tapal ning kuulub kaitseväe suurima manööverüksuse 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Pataljoni ülesandeks on vastase õhuründevahendite sh. lennukite, kopterite ja mehitamata lennuvahendite tõrjumine ja hävitamine.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.