Uudised  

Uuendatud: 06.09.2014, kell 12:22

05.09.2014 16:24

Kaitsevägi harjutab liitlastega ühisoperatsioone

Kaitsevägi harjutab liitlastega ühisoperatsioone Kaitsevägi harjutab liitlastega ühisoperatsioone

Nädalavahetusel harjutavad kaitseväe ja meie liitlaste üksused õppusel “Sabre Junction" erinevaid ühisoperatsioone, sealhulgas tegutsemist helikopteritelt öisel ajal.

Scoutspataljoni ülema major Andrus Meriloo sõnul harjutatakse õppusel kompanii suuruste üksustega reidi helikopteritel hoonestatud alal ja lennuväljal paiknevate objektide hõivamiseks.

"Harjutame, et reaalses olukorras kiiresti, täpselt ja õigest tegutseda," ütles major Meriloo ja lisas, et  Scoutspataljoni  allüksused on varem helikopteritel tegutsemise väljaõpet saanud operatsioonidel Iraagis ja Afganistanis ning seal ka reaalseid ülesandeid täitnud.

“Saber Junction 2014” on rahvusvaheline õppus,  mille põhirõhk on konventsionaalsel lahingutegevusel rahvusvahelise väeüksuse koosseisus.

Õppus leiab aset Eestis, Lätis ja Saksamaal. Eestis toimub õppus Rummu endise vangla territooriumil ja Kiltsi lennuväljal. Üks ameeriklaste kompanii ja Kanada kompanii paiknevad Adaži polügoonil Lätis ja harjutavad Kiltsi lennuväljal ning Ameerika Ühendriikide pataljonile allutatud üks Scoutspataljoni jalaväekompanii ja tankitõrjerühm paiknevad Saksamaal.

Õppusel osalevad Scoustpataljoni, Ämari lennubaasi, Ameerika Ühendriikide ja Kanada kaitseväelased.

Peale jalaväelaste osaleb õppusel ka Ameerika Ühendriikide helikopteriüksus, mille koosseisu kuuluvad helikopteri  Chinook, Black Hawk ja Apache. Helikopterid lendavad plaanide kohaselt marsuudil Adaži-Kiltsi-Ämari-Rummu-Kiltsi-Adaži.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.