Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 12.09.2014, kell 08:38

12.09.2014 08:37

Esimesed 2. jalaväebrigaadi ajateenijad annavad sõdurivande

Reedel 12. septembril annavad Võrus Kuperjanovi jalaväepataljonis sõdurivande 2. jalaväebrigaadi esimesed ajateenijad.

Kell 11 algaval tseremoonial annab sõdurivande ligi 400 ajateenijat, kes alustasid teenistust Lõuna kaitseringkonnas, millest nüüdseks on riigikaitse arengukava raames  moodustatud 2. jalaväebrigaad.

Juuni lõpus  teenistusse kutsustud noored on nüüdseks läbinud sõduri baaskursuse, mille käigus õpetasid Kuperjanovi tegevväelased neile sõjaväelisi baasteadmisi.

Ligi kolm kuud kestval sõduri baaskursusel omandavad ajateenijad teadmisi meditsiinist, relvade käsitlemisest, välioskustest ning õpivad töötama meeskonnana. Kursus lõppes eksamite ja rännakuga, mis viidi läbi 08.-11. september.

Rännaku ja eksamite edukas läbimine annab Kuperjanovi jalaväepataljoni sõduril õiguse kanda pataljoni embleemi pealuu ja kontidega.

Järgmiseks etapiks on erialakursused, kus ajateenijad omandavad juhioskused, laiemad meditsiinilised teadmised või autojuhioskused.

Ajateenistuse jooksul omandatud teadmised on ettevalmistus reservteenistuseks, kuid neid oskusi on võimalik edukalt kasutada tsiviilelus.

Ajateenistusse kutsutakse kolmel korral aastas – juulis, oktoobris ja jaanuaris. Kõik ajateenistusse kutsutud noored läbivad esmalt sõduribaaskursuse.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.