Uudised  

Uuendatud: 29.09.2014, kell 11:34

29.09.2014 11:33

Kuperjanovi jalaväepataljon võtab sel nädalal vastu uued ajateenijad

Esmaspäeval ja teisipäeval saabuvad 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni aega teenima ligi 400 kutsealust.

"Põhikutse ajateenijatega saabumisega saavutab Kuperjanovi jalaväepataljon oma täisvõimekuse, mis uutele struktuuridele üleminekuga tähendab, et väeosas on kokku kuus kompaniid, milles teenib üle 800 ajateenija," ütles pataljoni ülem kolonelleitnant Hando Tõevere. "See on suur väljakutse tegevväelastele, et kevadel peale õppust Siil 2015, läheks reservi lahinguvõimeline üksus,“ märkis Tõevere.

Pataljoni saabudes tutvustatakse uutele ajateenijatele pataljonis kehtivat korda ning läbitakse meditsiiniline kontroll. Kõigile väljastatakse sõdurivarustus ning määratakse allüksus. Kolmapäevast alustavad uued ajateenijad kolmekuuse sõduribaaskursusega, mille käigus saadakse selgeks riigikaitse põhitõed, üksikvõitleja oskused, omandatakse teadmised esmaabist, rivikorrast ja harjutakse toimima meeskonnana.

Kuperjanovi jalaväepataljonis teenivad ajateenijad jalaväe-, tagala- ja staabikompaniides, ning miinipilduja patareis. Oktoobris asuvad teenistusse ajateenijad, kelle teenistus kestab 8 kuud.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.