Uudised  

Uuendatud: 30.09.2014, kell 10:04

30.09.2014 10:03

Tapa ja Jõhvi linnakud võtavad oktoobris vastu 700 uut ajateenijat

Nädala esimeses pooles saabuvad oktoobrikuise põhikutse raames 1. jalaväebrigaadi Tapa ja Jõhvi linnakutesse ligi 700 ajateenijat, kes järgmise kaheksa kuu jooksul omandavad jalaväe-, õhutõrje-, suurtüki-, pioneeri- ja tagalatoetuse erialadega seonduvad baas- ja erioskused.

“Kui juulikuise eelkutsega saabusid teenistusse jaoülemad, jaoülema abid ning autojuhid, siis oktoobrikutsega saabub kaitseväkke üksuste reakoosseis,” ütles samuti ajateenijaid vastuvõtva 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni operatiivsektsiooni ülem kapten Taavi Mets. Metsa sõnade kohaselt formeeritakse nii juulis kui oktoobris saabunutest kevadeks toimivad allüksused, kelle oskusi testitakse järgmisel aastal enam kui 13 000 osalejaga suurõppusel Siil 2015.

Väeossa saabudes täidavad ajateenijad esmalt vajalikud dokumendid, läbivad arstliku kontrolli ning saavad enne kasarmutesse majutamist kätte ka üksikvõitleja varustuse. Järgmistel päevadel alustatakse juba kolmekuulist baasoskuste kursust, mille käigus omandavad ajateenijad põhilised teadmisest üksikvõitleja jalaväetaktikast, liikumisviisidest, maskeerimisest, relva kasutamisest, käemärkidest, välitingimustes toitumisest ja sidepidamise reeglitest. Kaheksakuulise ajateenistustsükli neljandal ja viiendal kuul omandab ajateenija ühe paljudest kaitseväe poolt pakutavatest erialadest, millega kaasneb erialarelvade õpe. Märtsist maini õpitakse tegutsemist erinevates lahinguliikides jao, rühma ning kompanii koosseisus.

1. jalaväebrigaad on Kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuulub ka elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega jalaväepataljon Scoutspataljon. Samuti kuuluvad 1. jalaväebrigaadi koosseisu Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon ning suurtükiväepataljon.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.