Uudised  

Uuendatud: 30.09.2014, kell 16:38

30.09.2014 16:36

Kaitseväe juhataja kohtus oma Taani kolleegiga

Kaitseväe juhataja kohtus oma Taani kolleegiga Kaitseväe juhataja kohtus oma Taani kolleegiga

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras kohtus kahepäevasel visiidil Taani oma ametivenna kindral Peter Bartramiga, et arutada kahe riigi kaitsevägede vahelist koostööd.

„Taanlased pakkusid Eesti kaitseväe ülesehitamiseks tuge 20 aastat tagasi ja sellest ajast kestnud koostöö on teinud meist võrdsed partnerid. Meie ja Taani sõdurid on külg-külje kõrval võidelnud Afganistanis Helmandi provintsis ning aastate jooksul süvenenud hea koostöö peab jätkuma ka edaspidi,“ ütles kindralmajor Terras. „Kindlasti on üheks selleks võimaluseks koostöö loodava ühise ekspeditsioonijõu raames."

Kindral Bartram andis kindramajor Terrasele ülevaate Taani kaitseväe operatsioonidest, homme kehtima hakkavast Taani kaitseväe reformist ning kirdekorpuse tulevikuplaanidest. Kindramajor Terras asetas visiidi käigus pärja peale Teist maailmasõda rahvusvahelistel operatsioonidel langenud Taani kaitseväelaste mälestusmärgile. Lisaks kohtus kaitseväe juhataja Taani kaitsekolledži ülema kontraadmiral Nils Wangiga ja sai ülevaate Taani sõjaväehariduse suuremahulisest reformist.

Taani ja Eesti kaitsekoostöö juured ulatuvad kaitseväe taasloomise aastatesse. Taani on andnud olulise panuse Eesti ohvitserkonna kujundamisse ning toetanud Eesti allohvitseride väljaõpet. Nii Taani kui Eesti panustavad koos NATO kirdekorpusesse. Eesti kaitseväe 1.jalaväebrigaad on seotud Taani diviisiga alates 2009. aasta augustist. Tegemist on väljaõppealase koostööga, mille tulemusel on riikide staabid ja üksused suutelised osalema ühisoperatsioonidel. Käesoleva aasta maikuust kuni augusti lõpuni paiknesid Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi valvanud Taani hävituslennukid Ämari lennubaasis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.