Uudised  

Uuendatud: 06.10.2014, kell 21:28

02.10.2014 10:34

USA õhudessantväelased harjutavad Murru vangla vallutamist seitsme helikopteriga

6. ja 7. oktoobril viiakse Vasalemma vallas endise Murru vangla territooriumil läbi Ühendriikide 173. õhudessantbrigaadi kompanii viimane õppus enne üksuse rotatsiooni. Õppusest võtab osa seitse helikopterit ja üle saja sõjaväelase Ameerika Ühendriikide dessantväelase Eestist ja Lätist.

„Õppuse käigus harjutame helikopteritega maandumisalale liikumist ja Murru vanglakompleksi hoonete hõivamist,“ ütles 173. õhudessantbrigaadis teeniv kapten Orlando Zombrano, kelle sõnul võtab õppusest osa üks CH-47 Chinook ja neli UH-60 Black Hawk-tüüpi helikopterit, mida õhust toetavad kaks lahingukopterit AH-64 Apache.

Õppust alustatakse esmaspäeval orienteeruvalt kell 14.30, mil Lätist lendu tõusnud kopterid Ühendriikide õhudessantväelastega saabuvad endise Murru vangla territooriumile. Teisel päeval alustatakse tegevust samuti kell 14.30, kuid siis starditakse juba Ämari lennubaasist.

Seoses õppusele saabumise ja õppuselt naasmisega võib järgmise nädala alguses ja keskpaigas näha Eesti õhuruumis liikumas Ühendriikide sõjaväelaste kasutuses olevaid helikoptereid. Boeing CH-47 Chinooki puhul on tegemist kahemootorilise peamiselt vägede transpordiks kasutatava lennumasinaga, mis on kasutuses olnud 1960. aastatest.

Lahingkopter AH-64 Apache on USA armee relvastuses 1984. aastast, seda on pidevalt täiustatud ja tänapäeval on see ilmselt tuntumaid lahingkoptereid maailmas. Apache’i peamiseks relvastuseks on mitut tüüpi raketid ja kuni 30 mm kiirlaskekahur, laskekiirusega kuni 600 lasku minutis.

Maaväe üldkopter (utility helicopter) Sikorsky UH-60 Black Hawk kuulub Sikorsky Aircraft Corporation´i loodud helikopterite S-70 perekonda. Black Hawk on mitmeotstarbeline - teda kasutatakse üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks.

Ameerika Ühendriikide 173. õhudessantbrigaad, mille koosseisu kuulub ka Eestis viibiv kompanii, asutati Esimese maailmasõja ajal ja on osalenud Teise maailmasõja lahingutes, Vietnami sõjas ning operatsioonidel Iraagis ja Afganistanis. 8. oktoobril lahkub 173. õhudessantbrigaadi allüksus Eestist, nende asemele saabub Eestisse 8. ratsaväerügemendi 2. pataljoni mehhaniseeritud jalaväekompanii, kelle relvastusse kuuluvad soomustransportöörid Stryker ja jalaväe lahingumasinad Bradley.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.