Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 06.10.2014, kell 21:32

06.10.2014 21:28

Ühendriikide dessantväelased sooritasid õpperünnaku Murru vanglale

Ühendriikide dessantväelased sooritasid õpperünnaku Murru vanglale Ühendriikide dessantväelased sooritasid õpperünnaku Murru vanglale

Täna alustasid üle saja Ameerika Ühendriikide 173. õhudessantbrigaadi sõjaväelase Vasalemma vallas endise Murru vangla territooriumil kahepäevast õppust, mille jooksul harjutatakse kompleksi vallutamist seitset helikopterit kasutades.

„Kasutame mitut helikopterit, sealhulgas toetab hooneid hõivavaid sõdureid õhust kaks lahingkopterit AH-64 Apache,“ ütles Ühendriikide 173. õhudessantbrigaadis teeniv kapten Orlando Zombrano, kelle sõnul on endises Murru vanglakompleksis korraldatav õppus oma keerulisuses tavapärasest erinev.

Kell 14.30 alanud õppuse käigus kasutatakse kokku kahte lahingkopterit AH-64 Apache, nelja üldkopterit UH-60 Black Hawk ja kahte transpordikopterit CH-47 Chinook. Tänase õppusepäeva algfaasis liikusid üle 70 Ühendriikide dessantväelase helikopteritega maandumisaladele ning asusid puhastama vastase hõivatud hooneid.

Vastutegevust ründajatele teevad Lätist Eestisse saabunud, samuti Ühendriikide 173. õhudessantbrigaadis teenivad sõjaväelased. Homme algab õppus samuti orienteeruvalt 14.30 ning kestab sarnaselt tänasega kolm tundi. Ainult seekord saabutakse Vasalemma valda Ämari lennubaasist.

Seoses õppusega ja sealt naasmisega võib sel nädalal Eesti õhuruumis liikumas näha Ühendriikide sõjaväelaste kasutuses olevaid helikoptereid.

Boeing CH-47 Chinooki puhul on tegemist kahemootorilise peamiselt vägede transpordiks kasutatava lennumasinaga, mis on kasutuses olnud 1960. aastatest.

Lahingkopter AH-64 Apache on USA armee relvastuses 1984. aastast, seda on pidevalt täiustatud ja tänapäeval on see ilmselt tuntumaid lahingkoptereid maailmas. Apache’i peamiseks relvastuseks on mitut tüüpi raketid ja kuni 30 mm kiirlaskekahur, laskekiirusega kuni 600 lasku minutis.

Maaväe üldkopter (utility helicopter) Sikorsky UH-60 Black Hawk kuulub Sikorsky Aircraft Corporation´i loodud helikopterite S-70 perekonda. Black Hawk on mitmeotstarbeline - teda kasutatakse üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks.

Ameerika Ühendriikide 173. õhudessantbrigaad, mille koosseisu kuulub ka Eestis viibiv kompanii, asutati Esimese maailmasõja ajal ja on osalenud Teise maailmasõja lahingutes, Vietnami sõjas ning operatsioonidel Iraagis ja Afganistanis.


Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.