Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 09.11.2014, kell 14:24

09.11.2014 14:18

NATO staabiõppusel harjutatakse Eesti kaitsmist

NATO staabiõppusel harjutatakse Eesti kaitsmist NATO staabiõppusel harjutatakse Eesti kaitsmist

Sel nädalavahetusel algas NATO reageerimisjõududega seotud staabiõppus Trident Juncture aktiivne faas, mille käigus liitlasriikide kaitseväelased ja tsiviileksperdid harjutavad Eesti kaitsmist.

Õppusel osalejad harjutavad NATO territoriaalse terviklikkuse tagamist ning agressori tõrjumist alliansi territooriumilt artikkel viie rakendumisel. Trident Juncture toimub peamiselt Norras Stavangeris NATO Ühendsõja keskuses aga ka Itaalias Napolis asuvas NATO ühendväejuhatuse staabis ja liitlasvägede Euroopa peakorteris Belgias Monsis.

Valdav osa Eesti kontingendist tegutseb õppuse läbiviijate koosseisus Stavangeris. Eestist osalevad õppusel kaitseväe, Kaitseliidu ja Balti kaitsekolledži kaitseväelased ja riigikantselei, kaitseministeeriumi, kaitsepolitseiameti, terviseameti ja riigi infosüsteemide ameti tsiviileksperdid. Õppuse stsenaariumi järgi tungib Eestile kallale vaenulik suurriik. Eesti kuulutab välja sõjaseisukorra ning Põhja Atlandi nõukogu otsustab rakendada artikkel viie kollektiivkaitset, saates Eestisse kogu NATO reageerimisjõu.

Taoline stsenaarium võeti kasutusele 2012. aastal, kui seda kasutati Eestis läbiviidud NATO staabiõppusel Steadfast Juncture. Kokku on seda Eesti kaitsmise harjutamisega seotud stsnaariumit kasutatud tänaseks kümnekonnal õppusel, milles on Eesti poolt osalenud kaitseväelaste kõrval ka tsiviileksperdid.

Õppuse lõppeesmärgiks on sertifitseerida 2015. aastal NATO reageerimisjõudusid juhtivat staapi, mis moodustatakse NATO Napoli ühendväejuhatuse baasil. Samuti sertifitseeritakse reageerimisjõudude maavägede staapi, mis moodustatakse Saksa-Hollandi korpuse baasil. Lisaks on treenitavaks osapooleks NATO sõjaline peakorter Euroopas, kes ühendväejuhatuste tegevust korraldab.

Trident Juncture kestab 17. novembrini ja sellel osaleb ligi 1500 kaitseväelast ning tsiviileksperti paarikümnest alliansi liikmesriigist.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.