Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 12.11.2014, kell 10:55

12.11.2014 10:53

Eesti ohvitser kohtus õppusel Joint Action 14 Rootsi kuningaga

Eesti ohvitser kohtus õppusel Joint Action 14 Rootsi kuningaga Eesti ohvitser kohtus õppusel Joint Action 14 Rootsi kuningaga

Eile tutvus Hagshtultis Põhjala lahingugrupi õppuse Joint Action 14 raames sõdurite tegevusega Rootsi kuningas Karl XVI Gustav. Muuhulgas vestles kuningas Eesti kontingendi liikumise kontrolli meeskonna ülema leitnant Riho Juurikuga.

„Kuningas astus ligi, surus kätt ja uuris meie ülesannete kohta,“ ütles leitnant Juurik. Juuriku sõnul tundis Rootsi kuningas huvi, kuidas eestlastel õppusel läheb ning milliseks hindab Eesti ohvitser koostööd rootslastega. „Oleme käidelnud iga päev keskmiselt kahte saabuvat ja lahkuvat lendu ning meie jaoks on Rootsi õhujõududega operatsioonide läbiviimine hea kogemus. Nii kuningale ka ütlesin,“ sõnas Juurik.

Rootsi kuningas on teeninud kaks aastat ka oma riigi relvajõududes ning sooritas 1968. aastal mereväes teenides ka tekiohvitseri eksami.

Leitnant Riho Juurik teenib kaitseväe toetusväejuhatuse liikumis- ja veoteenistuse liikumise koordineerimise keskuses ning juhib Põhjala lahingugrupis rahvusvahelise kontingendi koosseisu arvatud transpordi ja liikumise koordineerimise üksust. Üksuse ülesandeks on lahingugrupis peamiselt saabuvate ja lahkuvate lendude käitlemine ja nii eestlaste kui terve Põhjala lahingugrupi logistika probleemide lahendamine.

Eestist osaleb õppusel kokku 50 kaitseväelast kaitseväe peastaabist, Kaitseliidust, toetuse väejuhatusest, sõjaväepolitseist ja pioneeripataljonist. Eesti panustab Põhjala lahingugruppi tsiviil-militaarkoostöö meeskondade, sõjaväepolitsei, demineerimismeeskondade ja militaargeograafidega. Samuti kuulub Eesti kontingendi koosseisu rahvuslik logistiline toetuselement.

Põhjala lahingugrupp on 2015. aasta esimesel poolel valmisolekus, et osaleda Euroopa Liidu sõjalistel operatsioonidel. Eesti on olnud koos Soome, Rootsi, Norra ja Iirimaaga Põhjala lahingugrupis 2008. ja 2011. aastal, 2015. aastal osalevad esmakordselt lahingugrupi koosseisus ka Läti ja Leedu.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.