Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 01.12.2014, kell 15:04

01.12.2014 15:00

Õhuväe kadetid saavad Poola õhuväe akadeemias praktikal käia

Õhuväe kadetid saavad Poola õhuväe akadeemias praktikal käia Õhuväe kadetid saavad Poola õhuväe akadeemias praktikal käia

Eelmisel nädalal allkirjastasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasustused ja Poola õhuväe akadeemia koostöölepingu, mis võimaldab tulevikus tihedamat koostööd mõlema riigi ohvitseride väljaõppes ja õppejõudude vahetuses.

​Poola õhuväe akadeemia rektor brigaadikindral Jan Rajchel ja KVÜÕA ülem kolonel Martin Herem allkirjastasid Deblinis Poola õhuväe akadeemias kõrgkoolide vahelise koostöölepingu. Brigaadikindral Rajchel ja kolonel Herem kinnitasid lepingus, et tulevikus hakkavad toimima õpilasvahetused, mille käigus iga sõjakooli õhuväeohvitseri eriala kadett saab oma õppe lõpus käia praktikal Poola õhuväe akadeemias. Samuti saavad Poola õhuväe kadetid käia KVÜÕAs õppimas.

„Lisaks kõigele muule kasulikule, mis me õppetööst saame, on oluline ka kultuurivahetus ja tuttavate võrgustik. Tänu ühisele õppetööle tunnevad praegused Eesti ja Poola kadetid teineteist tulevikus isiklikult ja see võimaldab paremat rahvusvahelist koostööd," ütles KVÜÕA ülem kolonel Martin Herem.

Varasemalt Eramuse-programmi raames teineteisele lektoreid õpetama kutsunud kõrgkoolid saavad sõlmitud kokkuleppe abil omavahelist koostööd tihendada. Lisaks võimaldab leping ka õppejõudude vahetust ja koostööd teadus- ja arendustegevustes.

Poola õhuväe akadeemia on 1925. aastal asutatud kõrgkool, kus õpetatakse bakalaureuse- ja magistritasemel piloote, õhuväeohvitsere ja lennunduse logistikuid.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool Eestis, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Õppeasutused on sõjandusega seotud teadus- ja arendustegevuse edendajaks Eesti Vabariigis, tehes oma partneritega koostööd ülemaailmselt.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.