Uudised  

Uuendatud: 05.12.2014, kell 15:50

05.12.2014 15:36

Ligi 400 Kuperjanovi pataljoni ajateenijat tõotas ustavust Eesti riigile

Ligi 400 Kuperjanovi pataljoni ajateenijat tõotas ustavust Eesti riigile Ligi 400 Kuperjanovi pataljoni ajateenijat tõotas ustavust Eesti riigile

Ligi 400 Võrus asuva 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi pataljoni ajateenijat tõotas täna kaitseväe Taara linnakus aset leidnud tseremoonial truudust Eest Vabariigile.

Pidulikul rivistusel ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Enno Mõts, et tänased sõduri baaskursuse lõpetajad on positiivsed näited valatud higist, villis varvastest ja ehk ka ülepea löönud stressilainetest. Mõtsa sõnul on kursuse lõpetanud samas ka näited tahtetugevusest, eneseületusest ning koostööst.

Sõduri baaskursuse läbimise eelduseks on lõpurännaku ja eksamite edukas sooritamine, mis Kuperjanovi jalaväepataljonis annab sõdurile õiguse kanda pataljoni pealuu ja kontidega embleemi.

„Ajateenistusse tulemine on suur muutus sõduritele, üleminek brigaadi juhtimisele on muutus Kuperjanovi jalaväepataljoni teenistujatele,“ lisas Mõts ning märkis, et täna sõduri baaskursuse lõpetanud ajateenijate näol on tegemist esimese lennuga, kes omandasid oma põhioskused maaväe uue struktuuri järgses üksuses.

Truudusetõotusega lõppeb ajateenistuse esimene etapp ehk sõduribaaskursus, mille jooksul omandavad sõdurid rivilisi ja relva kasutamise oskusi, metsas tegutsemise ja ellujäämise põhitõdesid ning edasiseks teenistuseks vajalikke põhiteadmisi. Pärast sõdurivande andmist jätkavad ajateenijad teenistust eriala- ja allüksuse väljaõppes.

2. jalaväebrigaad on üks kahest Eesti kaitseväe jalaväebrigaadist, mille koosseisu kuuluvad üksuse staap, Kuperjanovi jalaväepataljon ja tagalapataljon. Brigaadis teenib aega üle 800 ajateenija, kes omandavad sõdurioskusi ja riigikaitsealaseid teadmisi tagala-, staabi- ja jalaväekompaniides ning miinipildujapatareis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.