Uudised  

Uuendatud: 07.01.2015, kell 16:11

07.01.2015 16:11

Vahipataljon tähistab viimast korda aastapäeva Rahumäe teel

Reedel viiakse vahipataljoni aastapäevale pühendatud rivistus viimast korda läbi Rahumäe tee linnakus, sest juba kevadel kolib pataljon Miinisadamasse kasarmuks ümberehitatud ajaloolisesse hoonesse.

Vahipataljoni 87. aastapäeva üritused algavad neljapäeval pärja asetamisega president Lennart Meri hauale ning lõppevad reedel pataljoniülema vastuvõtuga. Reedel toimuvale pidulikule rivistusele järgnevad ajateenijate sportmängud ning laskevõistlus Männikul.

Lisaks presidendi hauale asetatakse neljapäeval pärg ka kunagise vahipataljoni teenistuja ja mullu lahkunud reservkapten Priit Ojapi hauale. Ajateenijate sportmängude hulka kuuluvad erinevad võistlusalad nagu köievedu, veoauto aja peale lükkamine, teatevõistlus ja võrkpall. Traditsioonilisel laskevõistlusel osalejad selgitavad omavahel välja vahipataljoni meistri automaadist M-14 laskmises.

Presidendi kaardiväeks kutsutud vahipataljon on spetsialiseerunud jalaväe ja sõjaväepolitsei üksuste väljaõpetamisele. Samuti täidab pataljon kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagab presidendi kantselei auvahtkonna ja paneb välja aukompanii riiklikeks ja kaitseväelisteks tseremooniateks. Vahipataljonis teenib praegu kokku ligikaudu 400 ajateenijat ja kaadrikaitseväelast.

Vahipataljon loodi 9. jaanuaril 1919 Kaitseliidu ülemäärase pataljoni baasil korra alalhoidmiseks ning vahiteenistuse kandmiseks Tallinnas, aga ka matuse ning väliskülaliste vastuvõtmise ja ärasaatmise tseremooniatel. Samuti täitis vahipataljon Eesti täidesaatva võimu ning riigivanema ja presidendi Kadrioru lossi auvahtkonna funktsiooni.

Sõjavägede ülemjuhataja käskkirjaga 20. maist 1939 loetakse Vahipataljoni aastapäevaks 11. jaanuarit 1928. aastast. Vahipataljon taasloodi Vabariigi Valitsuse määrusega 1. veebruaril 1993. aastal. Vahipataljoni kodulehekülg asub aadressil vahipataljon.mil.ee.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.