Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 16.02.2015, kell 18:54

16.02.2015 18:51

Kaitseväe juhataja asetäitja: NATO kiirreageerimisvõime testimine on Eesti jaoks oluline

Kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Artur Tiganik kohtus täna NATO Brunssumi ühendväejuhatuse ülema kindral Hans-Lothar Domrösega, kes järgmisel aastal vastutab NATO reageerimisjõudude tegevuse eest.

Brigaadikindral Artur Tiganiku sõnul annab sügisel Lõuna-Euroopas läbiviidav NATO reageerimisjõudude õppus Trident Juncture võimaluse testida alliansi kiirreageerimise võimet, mis arvestades muutunud julgeolekuolukorda on oluline nii Eestile kui NATO-le laiemalt. „Loodud Balti pataljoni koosseisus peab Scoutspataljon saavutama koostegutsemisvõime Hispaania jalaväebrigaadiga ning olema valmis osalema sõjalistel operatsioonidel, kus iganes NATO seda vajaks,“ ütles Tiganik.

NATO Brunssumi ühendväejuhatuse ülem kindral Hans-Lothar Domröse viibis täna Eestis ühepäevasel kiirvisiidil, mille käigus kohtus ka Eestis teeniva Ühendriikide maaväeüksuse juhtkonnaga. Kindral Domröse sõnul tugevdatakse NATO reageerimisjõudude 5000 kaitseväelasest koosneva üksusega, mis peab olema valmis üksuste siirmiseks 48 tunni jooksul ja täiskoosseisus operatsiooni alustamiseks nädala aja jooksul.

„Mereväe, õhuväe ja eriüksustega toetatud nö. reageerimisjõudude noolepead tugevdatakse suuremate kriiside puhul kahe jalaväebrigaadiga, millega NATO reageerimisjõudude võimekus kasvab 30 000 kaitseväelaseni,“ ütles Domröse. „Minu kui NATO reageerimisjõudude ülema, aga ka liitlaste jaoks on viimased arengud positiivsed ning kinnitavad kollektiivkaitse toimimist,“ lisas ta.

Sel sügisel Hispaanias, Portugalis ja Itaalias läbi viidava Trident Juncture’i näol on tegemist viimaste aastate suurima NATO õppusega, millest võtab osa üle 25 000 kaitseväelase 30 riigist. Eesti osaleb NATO reageerimisjõudude tegevuses koos Läti ja Leeduga loodud ühise pataljoniga, mille tuumiku moodustab Scoutspataljon.

Hollandis Brunssumis asuv väejuhatus on üks kahest NATO operatiivtasandi juhtimisorganist, mille peamine ülesanne on Afganistani missiooni Resolute Support tegevuse pikaajaline planeerimine. NATO Brunssumi ja Napoli väejuhatused vastutavad reageerimisjõudude eest rotatsiooni korras aastase perioodi kaupa. NATO reageerimisjõud (NRF, NATO Response Force) on kõrge valmisolekuga maa-, mere- ja õhuväe ning eriüksusi koondav väekontingent. Põhja-Atlandi Nõukogu võib rakendada reageerimisjõude sõjaliste ülesannete täitmisel üle maailma.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.