Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 27.02.2015, kell 10:57

26.02.2015 16:35

Õhutõrjujad lasid maasihtmärke

1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni 70 ajateenijat lasid täna Tapal kaitseväe keskpolügoonil maasihtmärke 23mm õhutõrjekahuriga ZU 23-2.

Õhutõrjekahuri lahinglaskmised on juuli- ja oktoobrikutsega ajateenistusse tulnud  kaitseväelaste üksuseõppe osa ja õhutõrjekahuriga sai lasta iga õppusel osalenud ajateenija.

"Sõdurid lasid 500 ja 600 meetri kaugusel asuvaid maasihtmärke, 23mm kaliibriga mürske oli igal osalejal kasutada kokku 80," ütles laskmiste läbiviija õhutõrjepataljoni tulepatarei ülem kapten Kaimo Jürnas. "Õhutõrjekahur on võimeline läbistama soomustransportööride soomust ning on seega kasutatav ka maasihtmärkide vastu. Samuti on maasihtmärke oluliselt lihtsam tabada kui õhusihtmärke, mistõttu sobib nende laskmine ajateenijaile esmakogemuse andmiseks paremini."

Ta lisas, et õhusihtmärke lasevad nad ajateenijatega mais maalt merele, sest keskpolügooni ohualad pole 23mm õhutõrjekahuriga õhusihtmärkide laskmiseks praegu piisavad.

Kokku kestsid õhutõrjepataljoni lahinglasmised kaks päeva. Enne täiskaliibrilise laskemoona kasutamist harjutasid kaitseväelased sihtmärkide hävitamist 7,62mm abirelvaga. Abirelvaks nimetavad õhutõrjujad kahurile kinnitatud kergekuulipildujat MG3, mida opereeritakse kahuri juhtseadmetega.

1. jalaväebrigaadi  õhutõrjepataljoni ülesanne on vastase õhuründevahendite (lennukid, kopterid, mehitamata lennuvahendid) tõrjumine ja hävitamine maapealsete relvasüsteemidega ehk rakettide ja kahuritega. Pataljoni põhilisteks relvadeks on 23mm õhutõrjekahur ZU 23-2 ja raketisüsteem Mistral. Kahuri efektiivne laskekaugus on 2,2 kilomeetrit, raketisüsteem Mistrali efektiivne laskekaugus ulatub aga viie kilomeetrini.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.