Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 14.03.2015, kell 15:28

14.03.2015 14:02

Ühendriikide ratsaväelased osalevad lahinglaskmistel

Ühendriikide ratsaväelased osalevad lahinglaskmistel Ühendriikide ratsaväelased osalevad lahinglaskmistel

Reedest pühapäevani viib Eestist järgmisel nädalal lahkuv Ameerika Ühendriikide maaväe 2. ratsaväerügemendi mehhaniseeritud jalaväekompanii koos 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni ajateenijatega kaitseväe keskpolügoonil läbi rühmatasemel lahinglaskmised.

"Oleme väga tänulikud eestlastele, tänu kellele on meil kogu siinviibimise kestel olnud olemas vajalikud vahendid, et võimaldada oma üksusele kõrgetasemeline väljaõpe kohalikes tingimustes," ütles ameeriklaste pataljoni ülem kolonelleitnant Timothy Payment.  Payment lisas, et liitlased peavad olema nagu ühtne jäähokimeeskond, kes just ühiselt treenides suudab saavutada parima tulemuse. „Nii see Eestis on ka olnud – oleme toiminud ühtse meeskonnana ühise eesmärgi nimel ja teinud seda edukalt.“

Õppustel osaleb ka kuus pioneeripataljoni ajateenijat, kes toetavad tankitõrjegranaadiheitjatega Carl-Gustav Ühendriikide allüksuste tegevust. Õppuse eesmärgiks on harjutada nii vastase tuvastamist kui hävitamist maastikul,  selleks kasutatakse lisaks eestlaste tankitõrjemeeskondadele ja ameeriklaste käsitulirelvadele ka soomustransportööride Stryker raskekuulipildujad.

2. ratsaväerügemendi 3. eskadron on soomustransportööre Stryker kasutav Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse alluvusse kuuluv mehhaniseeritud jalaväeüksus, mis alaliselt paikneb Saksamaal Vilseckis. Järgmisel nädalal vahetab nad rotatsiooni korras välja kahest õhudessantrühmast ja ühest tankirühmast koosnev üksus, kelle käsutuses on lisaks toetustehnikale ja soomustransportööridele  M1A2 Abrams tankid. Tankirühm kuulub Ühendriikide maaväe 3. jalaväediviisi 1. brigaadi 7. rügemendi koosseisu, õhudessantväelased aga esimeste rotatsioonide raames 2014. aasta kevadel Eestisse saabunud 173. õhudessantbrigaadi.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.