Uudised  

Uuendatud: 30.03.2015, kell 16:33

30.03.2015 16:27

Kuperjanovi pataljoni õppusel algasid kaitselahingud

Kuperjanovi pataljoni õppusel algasid kaitselahingud Kuperjanovi pataljoni õppusel algasid kaitselahingud

Täna algasid Võrumaal Kuperjanovi jalaväepataljoni õppusel Raba15 kaitselahingud. Harjutusalale jõudsid ligi 700 ajateenijat ja tegevteenistujat eile, et pea nädala jooksul harjutada pataljoni taktikalist lahingutegevust.

Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema kolonelleitnant Hando Tõevere sõnul harjutatakse õppusel tegevust nii konventsionaalsete kui ka mittekonventsionaalsete ohtude korral.

„Õppus annab ülevaate allüksusekursuse senisest õnnestumisest või puudustest, millega saab arvestada kompanii osakursusel,“ ütles Tõevere ja lisas, et õppuse senisele õnnestumisele on suures osas kaasa aidanud aspirandid, kes suudavad edukalt rakendada seni kogutud taktikalisi teadmisi.

Eile alanud ja neljapäeval lõppeval õppusel harjutab rühmasisest koostööd ligi 700 suvel ja sügisel teenistusse tulnud ajateenijat, kes praeguseks on juba läbinud sõduri baaskursuse ja erialakursused. Lisaks Kuperjanovi pataljonis ettevalmistatavatele jalaväe-, staabi- ja tagalakompaniidele ning miinipildujapatareile osaleb õppusel ka 1. jalaväebrigaadi luurekompanii.

Raba15 on rühmade tegevuse koostöösõppus, mille käigus hinnatakse allüksuste tegevust rännaku sooritamisel, kaitsele asumisel ja kaitsetegevuses, aga samuti tegutsemist rünnakul ning varitsusel. Lisaks saavad tuleristsed toetusüksused, kes peavad olema valmis pataljoni tegevust toetama toiduga ja meditsiiniabiga ning tagama relvastuse ja varustuse täiendamise.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.