Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 04.04.2015, kell 23:42

02.04.2015 15:18

Scoutsrännakul osales üle tuhande võistleja

Scoutsrännakul osales üle tuhande võistleja Scoutsrännakul osales üle tuhande võistleja

Täna võttis traditsioonilisest Scoutsrännakust Pakri poolsaarel osa ligi 1200 inimest. Rännak oli pühendatud Scoutspataljoni taasloomise aastapäevale ja kaitseväe veteranidele.

Pataljoni taasloomise neljateistkümnendale aastapäevale pühendatud sõjalis-sportliku rännaku vormi- ja relvakandjate arvestuses võitis lennubaasi toetusgrupi ülem major Steven Linkov, kes läbis 30 kilomeetrise distantsi ajaga 2 tundi ja 48 minutit.

“Täna olid rajal edukad need, kes suutsid oma energiavarusid suurepäraselt kontrollida, sest rada oli porist pehme ning pakkus suurt koormust,“ ütles võistlusel seitsmendat korda osalenud major Linkov.

Sõjalis-sportlikul rännakul vormi- ja relvakandjate hulgast jäid teist ja kolmandat kohta jagama kaitseväelane vanemveebel Tarvo Tamme ja kaitseliitlane Indrek Roos ajaga 2 tundi ja 50 minutit. Mitte vormikandjatest osutus parimaks Margus Grahv ajaga 2 tundi ja 45 minutit. Distantsi kuni nelja ja poole tunniga läbinuid autasustati rännakumedaliga ning esimesed sada lõpetajat said Scoutspataljoni T-särgid.

Võistluse peakorraldaja, Scoutspataljoni staabi- ja tagalakompanii ülem kapten Andres Blanki sõnul läks tänavune Scoutsrännak korda ja lisas, et rännak oli pühendatud lisaks pataljoni taasloomise aastapäevale ka meie kaitseväe veteranidele, keda meeles peetakse ning kelle toetuseks said võistlejad soetada endale sinilille märgi.

Scoutsrännakule olid oma võimeid lisaks kaitseväelastele tulnud proovile panema veel võistlejad Kaitseliidust, politsei- ja piirivalveametist, päästeametist, teistest organisatsioonidest ja ka tsiviilisikud. Kokku osales rännakul üle 1200 võistleja.

Scoutsrännakul osalejad pidid läbima ligi 30 kilomeetri pikkuse marsruudi kandes 15 kilogrammi kaaluvat varustust. Kaitseväelastel kuulub varustuse hulka teenistusrelv ja 10 kilogrammi raskune seljakott, samuti peavad kaitseväelased läbima rännaku välivormis. Teised osalejad kannavad juhendi kohaselt 15 kilogrammi raskust seljakotti.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus. Scoutspataljon asutati 21. detsembril 1918 ja taasasutati 29. märtsil 2001.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.