Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 08.04.2015, kell 16:01

08.04.2015 16:01

Kaitseväelased valmistuvad Soomes ÜRO Liibanoni missiooniks

Eesti kontingendi juhtivkoosseis ja erialaspetsialistid osalevad sel nädalal Soomes Pori jalaväebrigaadi juures läbiviidaval väljaõppel, et olla valmis osalema ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis.

Scoutspataljoni A jalaväekompanii rühmaülema nooremleitnant Janari Jaanso sõnul on Soomes läbiviidav väljaõpe oluline, kuna esimest korda kohtutakse üksusega, kellega koos Liibanonis teenima asutakse.

„Meie jaoks on õppeprotsess vajalik, et omandaksime ühised arusaamad ning kasutaksime ühtset taktikat,“ ütles Jaanso. „Samuti saame siin kasutada missioonispetsiifilist tehnikat ja varustust, mis meil endal standardvarustusse ei kuulu,“ lisas ta. Koolitus viiakse läbi koos Soome üksuste juhtivkoosseisu ning spetsialistidega.

Varem on missiooniks valmistuv kontingent läbinud relvastuse täiendõppe ning jao- ning rühmataseme konventsionaalse väljaõppe, mille raames harjutati patrullide läbiviimist, varitsuse püstitamist, vaatluspostide väljapanemist, kontakti vaenlasega, kiirrünnakut, mehhaniseeritud rännakut ning tegevust hoonestatud alal.

Lisaks on kontingent läbinud missioonispetsiifilise väljaõppe. Samuti on Soomes saanud tüübikoolituse soomuki- ja maastikumasinajuhid.

Plaanitavast 50 liikmelisest kontingendist moodustab enamiku rühmasuurune üksus ja selle toetuselement, mis on komplekteeritud peamiselt Scoutspataljoni A-kompanii baasil. Enamus kontingendi kaitseväelastest on eelneva sõjalise operatsiooni kogemusega. Kontingendi ülem on kapten Mario Lementa ja rühmaülem nooremleitnant Janari Jaanso.

Eesti on valmis panustama ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis (UNIFIL) osaleva Soome-Iiri ühispataljoni (FINIRISHBAT) koosseisus jalaväerühma suuruse üksusega.

Üksuse eeldatavateks ülesanneteks on vaatlus, patrullid, kontrollpostide mehitamised rahuvalvealased operatsioonid. Samuti tehakse koostööd Liibanoni relvajõududega.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.