Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 19.04.2015, kell 15:37

19.04.2015 15:30

Harjumaal algab õppus Tornaado

Esmaspäeval alustavad kaks tuhat 1. jalaväebrigaadi ajateenijat, tegev- ja reservväelast ning liitlasriikide kaitseväelast keskpolügoonil ja selle lähiümbruses viiepäevast õppust Tornaado, millel hinnatakse üksuste valmisolekut õppuseks Siil.

Tornaadol harjutatakse brigaadi allüksuste liikumist linnakutest maastikule ning stsenaariumiga määratud objektide hõivamist, samuti tuleb 1. jalaväebrigaadi tegevväelastel ja ajateenijatel rünnakutega tagasi võtta alad, mille vastane on hõivanud. Vastase rollis on seekord Ameerika Ühendriikide Eestis viibiva kompanii õhudessantväelased.

“Tornaado on meie viimane õppus enne Siili ning puudutab kõiki 1. jalaväebrigaadi allüksusi. Harjutuse peamiseks eesmärgiks on harjutada tegutsemist eelkõige tavasõja tingimustes ning tõsta seeläbi meie valmisoleku taset,” ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonelleitnant Aron Kalmus. Siili-eelse hinnangu saavad Tornaadol Kalevi jalaväepataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon ning pioneeripataljon.

Harjutusel kasutatakse ameeriklastelt laenatud laservestisüsteemi MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System). MILES on laseranduritel põhinev laservestist ja relvarauaandurist koosnev simulatsioonisüsteem, mis fikseerib paukpadruni plahvatuse ning annab tänu laserkiirele osalejatele tagasisidet lasu täpsuse kohta. 1. jalaväebrigaadi ja liitlaste käsutuses on Tornaado ja Siili ajal 600 komplekti MILES-tüüpi laserveste.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuulub ka elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega jalaväepataljon Scoutspataljon. Samuti kuuluvad 1. jalaväebrigaadi koosseisu Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon ning tankitõrje-, staabi- ning luurekompanii.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.