Uudised  

Uuendatud: 07.05.2015, kell 09:38

07.05.2015 09:36

2. jalaväebrigaadi reservväelastele on õppus Siil 2015 lõppenud

2. jalaväebrigaadi reservväelastele on õppus Siil 2015 lõppenud 2. jalaväebrigaadi reservväelastele on õppus Siil 2015 lõppenud

Täna lõpeb 2. jalaväebrigaadi reservväelastele õppus Siil ning Võrus ja Tartumaal alustatakse nende lahku formeerimist.

2. jalaväebrigaad harjutas õppusel Siil üksuste formeerimist, mille käigus anti reservväelastele kätte nende varustus. Samuti harjutasid üksused rühmarünnakut ning osalesid laskeharjutustel.

„Sõjaline jõud, mida kandis endas formeeritud 2. jalaväebrigaad, pani mu uhkust tundma, sest selles oli vägi sees,“ ütles brigaadi ülem kolonelleitnant Enno Mõts. „Positiivne ja hakkamist täis õhkkond õppekogunemisest osavõtnute seas, nende otsustavus ja kohusetundlikkus on eeskujuks ja tugevdab ka kaitseväelaste motivatsiooni teha oma tööd innuga.“

Veel tänas 2. jalaväebrigaadi ülem toetuse eest lisaks osalejatele ka nende peresid, tööandjaid ja maaomanikke, kes lubasid oma valdustes õppust läbi viia. Kolonelleitnant Mõtsa sõnul annab õppuse laiahaardelisus brigaadile suurepärase kogemuse ja kindlustunde, mis on tõeliselt väärtuslik nii reservväelasele, kaitseväelasele kui ka kogu ühiskonnale.

Esmaspäeval teenistust alustanud ligi 2000 reservväelast tõestasid reservväe tugevust, 2. jalaväebrigaadis kohaletulnud reservväelased ületasid kaitseväe poolt planeeritud õppusel osalejate arvu pea kümne protsendiga.

2. jalaväebrigaadi koosseisus olevad ligi 800 Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijat jätkavad õppust Siil Ida-Virumaal 1. jalaväebrigaadi koostegevusharjutusel.

4.- 15. maini kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineeruv õppus Siil 2015 on läbi ajaloo kaitseväe suurim. Siil toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal osaleb üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase. Õppuse õnnestumisel on kõige olulisem osa just reservväelasel, kes moodustavad osalejatest üle poole.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.