Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 09.05.2015, kell 22:35

09.05.2015 17:04

Siilile tulnud OSCE vaatlejad hindavad õppust avatuks ja läbipaistvaks

Siilile tulnud OSCE vaatlejad hindavad õppust avatuks ja läbipaistvaks Siilile tulnud OSCE vaatlejad hindavad õppust avatuks ja läbipaistvaks

Siili inspekteerivad 27 Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejat 17 riigist peavad Eesti seni suurima õppuse korraldust läbipaistvaks ja selliseks, mis võiks olla eeskujuks teistelegi Euroopa riikidele.

Rootsi vaatleja kolonelleitnant Thomas Mölleri sõnul ei ole ta vaatlejana kuue aasta jooksul näinud ühtegi õppust, kus tal poleks pärast kolme briifingut ühtki küsimust.

OSCE sõjalised vaatlejad viibivad Eesti kaitseväe õppusel esimest korda, sest varem pole Eestis nii suuri õppusi olnud, mis eeldaks Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni vaatlejate kohalolu. OSCE reeglistiku järgi tuleb rohkem kui 13 000 osalejaga õppuste korral saata kutsed kõikide ühenduse liikmesriikide vaatlejatele.

Siili õppusel osalevad vaatlejad Ameerika Ühendriikidest, Austriast, Gruusiast, Hollandist, Itaaliast, Norrast, Poolast, Portugalist, Rootsist, Rumeeniast, Saksamaalt, Soomest, Šveitsist, Tšehhist, Ungarist, Valgevenest ja Venemaalt.

Õppuste läbipaistvust ning kaitseiseloomu kiitis ka Venemaa esindaja ja Venemaa Föderatsiooni kaitseatašee Eestis, polkovnik Sergei Tšerbakov: „Õppused on läbipaistvad ning vastavuses Viini konventsiooniga.“

Vaatlejad külastavad nädalavahetusel õppust mitmes paigas. Eriti huvitatud on vaatlejad sellest, kui efektiivne on Eesti ja liitlaste üksuste vaheline koostöö. Soome kaitseatašee Eestis, kaptenleitnant Jussi Voutilainen ütles, et Eesti kaitsevõime tagavad kaks sammast, mis on Eesti enda kaitsetahe ning koostöö NATOga. Suurimaks õnnestumiseks Siilil peab ta kiirelt ja efektiivselt toimunud formeerimist.

„Kuna meil on Soomes sarnane mobilisatsioonisüsteem, siis on väga huvitav vaadata sarnasusi ning seda, kuidas saavutate sama häid tulemusi kui Soomes,“ ütles kaptenleitnant Voutilainen.

OSCE vaatlejad lahkuvad Eestist esmaspäeval.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.