Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 27.04.2016, kell 09:37

22.10.2015 15:42

Vahipataljoni asus juhtima major Martin Kukk

Vahipataljoni asus juhtima major Martin Kukk Vahipataljon sai uue ülema.

Täna hommikul Tallinnas toimunud pidulikul rivistusel andis Vahipataljoni senine ülem kolonelleitnant Kaido Sirman üksuse juhtimise üle major Martin Kukele.

„Meie peamine eesmärk on edasi arendada pataljoni võimekust sõjaaja üksuste ettevalmistamisel. Pataljoni teine peamine ülesanne puudutab aga tseremoniaalteenistust ja seal on eesmärgiks loomulikult eelnevalt saavutatud kõrge taseme hoidmine,“ ütles pataljoni ülem major Kukk, kelle sõnul on Vahipataljoni tegevväelased ja ajateenijad oma teenistusülesannete tõttu nii kaitseväe kui riigi visiitkaardiks. „Seega jääb tseremoniaalteenistuse väljaõpe meie kindlaks prioriteediks,“ lisas ta.

Lisaks Vahipataljoni kaitseväelastele ja varasematele pataljoni ülematele võttis väeosa ülemate vahetuse tseremooniast osa ka kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras, kes juhtis Vahipataljoni aastatel 1998-2000 ja kes andis tseremoonial uuele pataljoniülemale üle väeosa lipu.

Major Martin Kukk alustas kaitseväeteenistust 1995. aastal Eesti Riigikaitse Akadeemias. Aastatel 2004-2007 teenis ta erinevatel ametikohtadel Scoutspataljonis, Rahuoperatsioonide keskuses, maaväe staabis ja Kalevi jalaväepataljonis. Aastal 2011 oli major Kukk Estcoy-12 ülem Afganistanis, 2012 aastal asus ta ametisse maaväe staabi personali- ja administratiivosakonna ülemana.  Enne Vahipataljoni ülema ametikohale asumist teenis major Kukk kaitseväe peastaabi välisteenistuse ja koolituse osakonna välisgrupis.

Ta on lõpetanud Saksamaal asuva Bundeswehri Ülikooli, lisaks on major Kukk õppinud Saksamaal maaväe ohvitseri ja kindralstaabi kursustel.

Kolonelleitnant Kaido Sirman jätkab edasist teenistust kaitseministeeriumis.

Vahipataljon on spetsialiseerunud sõjaväepolitsei üksuste väljaõpetamisele. Samuti täidab pataljon kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagades presidendi kantselei auvahtkonna ning täites tseremooniaalseid ülesandeid.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.