Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 29.10.2015, kell 16:58

29.10.2015 16:50

Staabi- ja sidepataljon tähistas pataljoni taasloomise aastapäeva

Staabi- ja sidepataljon tähistas pataljoni taasloomise aastapäeva Staabi- ja sidepataljon tähistas pataljoni taasloomise aastapäeva

Staabi- ja sidepataljon tähistas täna pataljoni taasloomise 22. aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. Kooli juurde.

"21. Kool on ühendus esimese vabariigi aegse sidepataljoni ja praeguse pataljoni vahel," sõnas staabi- ja sidepataljoni staabiülem major Sander Soomre, kes asetas pärja koolimaja  ees asuva Raua tänava lahingus hukkunud sidepataljoni kaitseväelaste mälestusmärgi jalamile. „Meie jaoks on siinne koolimaja nii meie järjepidevuse kui võitlusvaimu sümbol,“ lisas Soomre.

Raua tänava lahing peeti 1940. aasta 21. juuni hilisõhtul, kui kooli ruumidesse ümber paigutatud sideväelasi ründas grupp relvastatud riigipöörajaid. Kaitseväelased avasid vastutule ning lahingu tulemusel langes kaks Eesti kaitseväelast: nooremseersant Aleksei Männikus ja reamees Johannes Mandre. Vastaspoole täpsed kaotused on siiani teadmata. Sidepataljoni ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti Kaitseväe väeosa peetud lahing Teises maailmasõjas.

Staabi- ja sidepataljoni ülesanne rahutingimustes on tagada üleriigiliselt kaitseväe peastaabi, väeosade ja Kaitseliidu vaheline side ning oma alluvusse kuuluvate sõjaaja ja reservüksuste ettevalmistamine. Lisaks peab pataljon tagama kaitseväele strateegilise side- ja infotehnoloogilise toetuse ning ellu viima kaitseotstarbelise side, infotehnoloogia ja elektroonilise sõja arendusprojekte.

Galerii: http://pildid.mil.ee/Staabi--ja-sidepataljon-t-histab-97-aastap-eva-piduliku-jalutusk-iguga

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.