Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 01.11.2015, kell 14:18

31.10.2015 15:53

Balti pataljon harjutas Hispaanias kaitselahingut tankide ja soomukite vastu

Balti pataljon harjutas Hispaanias kaitselahingut tankide ja soomukite vastu Balti pataljon harjutas Hispaanias kaitselahingut tankide ja soomukite vastu

NATO suurõppusel Trident Juncture osalev Balti pataljon harjutas eile Hispaanias San Gregorio harjutusalal kaitselahingut tankide ja soomukite vastu, mis oli ühtlasi viimane etapp pataljonisiseste harjutuste faasis. 

„Eesmärk oli alguses vastane killustada, seejärel seisata ja samaaegselt pidime tegelema ka probleemidega tagalas, kuhu visati maha vastase dessant,“ ütles Balti pataljoni ülem kolonelleitnant Andrus Merilo. Kaitselahingus harjutati kompaniitasemel koordineerimist, lahingvastutuse üleandmist ja vastase löömist üksuste ühiste vasturünnakutega.

Pataljoni vastase rollis oli Hispaania mehhaniseeritud üksus jalaväe lahingumasinate ja tankidega Leopard 2A5. Tugevama üksuse vastu tegutsemiseks oli pataljonil lisaks oma tankitõrjesüsteemidele kasutada ka harjutuse ajaks Ühendriikidelt õhutuletoetuseks saadud ründehelikopter Apache. 

Eilne harjutus lõpetas pataljonitaseme harjutuste seeria, mille käigus on Balti pataljon saanud harjutada koos liitlaste üksustega. Kolonelleitnant Merilo sõnul on õppuse käigus kasutatud mitmeid uusi elemente. „Õhutoetus on ennekõike see, mida saame kodus harva kasutada. Ja teine on loomulikult mehhaniseeritud üksustega koos harjutamine,“ ütles kolonelleitnant Merilo.

Esmaspäeval algab Balti pataljonil brigaadi väljaõppefaas, kus harjutatakse katkematu mitmepäevase rünnakuoperatsiooni käigus erinevate lahingülesannete täitmist Hispaania juhitava brigaadi koosseisus kuni õppuse lõpuni.

Trident Juncture on suurim NATO õppus peale 2002. aastat ja selle eesmärgiks on kontrollida NATO 2016. aasta kiirreageerimisüksuse valmisolekut. Trident Juncture kestab Hispaanias, Portugalis ja Itaalias 21. oktoobrist 6. novembrini, lisaks toimub õppuse tegevus Atlandi ookeanil ja Vahemeres. Kokku võtab harjutustest osa kokku üle 35 000 inimese, 60 laeva ja 140 õhusõiduki. Eesti on Hispaaniasse saatnud üle 500 kaitseväelase, kellest enamiku moodustavad Scoutspataljoni kaitseväelased. Õppusel osaleb ka Vahemerel NATO 1. miinitõrjegrupi koosseisus tegutsev Eesti mereväe miinijahtija Admiral Cowan koos 40-liikmelise meeskonnaga.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.