Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 06.11.2015, kell 14:11

05.11.2015 16:15

Kaitseväe taktikalise laskmise meistrivõistlused võitis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste võistkond

Võrumaal Nursipalu harjutusväljal peetud kaitseväe lahtised meistrivõistlusted taktikalises laskmises võitis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste meeskond staabi- ja sidepataljoni ning politsei laskurklubi ees. 

Individuaalses üldarvestuses osutus parimaks soomlane Hannu Uronen, kellele järgnesid Kaitseliidu Rapla malevat esindanud vanemveebel  Dagnis Maiberg ja staabi- ja sidepataljonis teeniv leitnant Rain Lepikmäe.

„Korraldatud võistluste tase on iga aastaga muutunud paremaks. Sellest annab aimu ka tõsiasi, et võistluse võitnud soomlane Hannu Uronen on üks Euroopa tugevamaid tegijaid antud alal,“ ütles võistluse peakorraldaja kapten Allar Eesmaa.

Võistlus koosnes kuuest laskerajast, millest kaks tuli läbida püstoliga, kaks automaadiga ning kahel rajal tuli kasutada mõlemat relva. Laskerajal paiknevate erineva suurusega ja erineval kaugusel asuvate sihtmärkidega tekitati võistleja jaoks taktikaline situatsioon, mille ta võimalikult kiiresti ja täpselt lastes lahendama pidi.

Kuuendat korda peetud meistrivõistlustel osales kokku 65 laskurit ja 19 meeskonda, kellest enamiku moodustasid kaitseväelased ja kaitseliitlased. Neli võistlejat olid politsei laskurklubist ja kaks Soomest.  Relvadena kasutati 9mm püstoleid USP ja Glock ning automaatrelvi AK4, Galil ja M16A1.

Taktikaline laskmine on kõrgete ohutusstandarditega laskespordi ja laskeväljaõppe metoodika, mis on välja kasvanud jõustruktuuridele ohutu ja efektiivse relvakasutamise koolitamise vajadusest. 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.