Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 07.01.2016, kell 15:46

07.01.2016 15:17

Belgia hävitajad asusid Ämarist kaitsma Balti riikide õhuruumi

Belgia hävitajad asusid Ämarist kaitsma Balti riikide õhuruumi Belgia hävitajad asusid Ämarist kaitsma Balti riikide õhuruumi

Täna andsid Ämari lennubaasis peetud tseremoonial Saksa õhuväelased Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvamise üle Belgia õhuväelastele. Kui Saksa üksuse relvastuses olid Eurofighter hävitajad, siis belglased on relvastatud hävitajatega F-16.

“NATO on kaitseorganisatsioon, mis on valmis meie eest seisma iga ilmaga. Selle heaks tõestuseks  on Balti õhuturbemissioon, mis saadab NATO liitlaste jätkuvast ühtsusest oma tugeva sõnumi nii meie inimestele kui meie ettearvamatule naabrile,” ütles kaitseminister Hannes Hanso tseremoonial.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras andis Saksa õhuväelastele üle Balti õhuturbemissiooni medalid ja tänas neid Eesti ja teiste Balti riikide õhuruumi turvamise eest. Samuti tervitas ta Belgia õhuväelasi, kellel seisab ees neljakuune teenistus Eestis.

Tseremoonial osalesid veel Belgia kuningriigi suursaadik Philippe Beke , Saksa ajutine asjur Reinhard Wiemer, Saksamaal Uedemis paikneva NATO õhuoperatsioonide juhtimiskeskuse ülem kindralleitnant Joachim Wundrak ja Belgia kaitseväe õhukomponendi ülem kindralmajor Frederik Vansina.

Täna toimus üleandmistseremoonia ka Šiauliai lennubaasis Leedus, kus Ungari õhuväelased hävitajatega Saab JAS 39 Gripen andsid õhuturberotatsiooni üle Hispaania üksusele, mis on relvastatud hävitajatega Eurofighter.

Ämaris baseeruv Belgia lennusalk kuulub 10. taktikalise lennuüksuse koosseisu, mille kodubaas asub Kleine Brogel’is Flandrias. Belglaste lennusalk on kuues Ämaris baseeruv õhuturberotatsioon. Rotatsiooni lõpetanud Saksa õhuväelased alustasid Eestis teenistust septembrist ja nüüd pöörduvad tagasi kodubaasi Reinimaal.

USA päritoluga mitmefunktsiooniline hävitaja F-16 Fighting Falcon on ühe mootoriga kerge lahingulennuk. Lennuki mitmefunktsioonilisus tähendab seda, et teda saab kasutada hävitajana õhuruumi kaitseks, ründelennukina maapealsete ja merel olevate objektide hävitamiseks, aga ka mitmesuguste luureülesannete täitmiseks.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.