Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 19.01.2016, kell 17:04

19.01.2016 16:58

USA Euroopa maaväe asejuht külastab Eestit

USA Euroopa maaväe asejuht külastab Eestit USA Euroopa maaväe asejuht külastab Eestit

Ameerika Ühendriikide maaväe ülema asetäitja Euroopas kindralmajor William Gayler saabus täna Eestisse, et arutada Ühendriikide üksuste Eestis viibimise ja eelseisvate õppustega seotud küsimusi.

Kindralmajor Gayleri sõnul on oluline roll vastase heidutamisel NATO staabielementidel, millel on nüüd selge võimekus ja mille täielikku operatiivvõimekuse saavutamist toetab Ameerika Ühendriikide maavägi Euroopas igal võimalikul viisil.

Gayler viibib täna Eestis ühepäevasel visiidil, mille käigus kohtub kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Artur Tiganiku, kaitseväe juhtkonna, kaitseministeeriumi asekantsleri Jonatan Vsevioviga ning külastab Tallinnas asuvat NATO staabielementi.

Brigaadikindral Artur Tiganiku sõnul on tähtis, et suudaksime Ühendriikide üksustele tagada Eestis parimad teenistus- ja väljaõppetingimused. „Ootame ameeriklasi nii Kevadtormile kui sellele järgnevale Saber Strikele, mis on sel aastal üks suurimaid liitlaste õppusi Balti riikides ja mille põhifookus on Eestil,“ ütles brigaadikindral Tiganik.

NATO staabielemendi ülesanne on toetada liitlaste üksuste vastuvõtmist, toetust ja õppuste läbiviimist Eestis. Staabielement võimaldab kriisi korral NATO vägedel kiirelt Eestisse siirda, samuti aitab see juba praegu Eestis olevate liitlasvägede kohalolu koordineerida ja erinevaid kaitseplaane ühtlustada. Ülesanded saab NATO staabielement NATO kirdekorpusest.

Tallinnas paikneva staabielemendi töös osalevad lisaks Eesti kaitseväelastele veel liitlased Ameerika Ühendriikidest, Hollandist, Kanadast, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Suurbritanniast ja Ungarist.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.