Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 13.05.2016, kell 15:05

12.05.2016 09:44

Eesti kaitseväelased võitsid USA-s ujumises neli medalit

Eesti kaitseväelased võitsid USA-s ujumises neli medalit Eesti kaitseväelased võitsid USA-s ujumises neli medalit

Võitmatute sportmängudel (Invictus Games) Ameerika Ühendriikides said eestlased ujumisvõistlusel kulla, kaks hõbedat ja ühe pronksi. Kokku on Eesti koondise medalisaak üheksa medalit - neist kolm kulda, kolm hõbedat ja kaks pronksi.

Orlandos Floridas toimuvatel Võitmatute mängudel võistlesid eestlased kolmapäeval ujumises. Osaleti nii individuaalkategooriates kui ka võistkonnana teateujumises. Kokku õnnestus Eesti kaitseväe sportlastel võita neli medalit.

Nooremveebel Martin Piisang jõudis jalavigastustega meeste kategoorias finaali kõigil kolmel alal, millel võistles: 50 m selili, 50 m vabaujumine ja 100 m vabaujumine.

Kõigil kolmel alal oli Piisangi peakonkurendiks Suurbritannia sportlane David Wiseman. 50 meetri vabaujumise finaalis võitis Wiseman ajaga 26,27 ja Martin Piisang jäi hõbemedalile ajaga 27,41.

Pronksmedali sai USA sportlane Rhoden Galloway ajaga 28,21. Uuesti olid rivaalid vastakuti 50 meetri seliliujumises, milles eestlane suutiski Suurbritannia sportlase Wisemani alistada. Nooremveebel Piisang sai kuldmedali ajaga 32,77 sekundit, hõbemedalile jäänud Wisemani aeg oli 33,84 sekundit. Pronksi sai USA sportlane Sean Walsh, kelle seliliujumise aeg oli 34,83.

100 meetri vabaujumises olid rivaalid nooremveebel Piisang ja David Wiseman taas vastamisi ning seekord saavutas Piisang hõbemedali. Wisemani 100 meetri vabaujumise aeg oli 59,31 sekundit, mis tagas talle kuldmedali. Nooremveebel Piisangi aeg oli 1:00.62, mis andis hõbemedali. Pronksmedal jäi taas USA sportlasele Rhoden Gallowayle, kelle aeg oli 1:03.67. 4x50 meetri teateujumises saavutas Eesti meeskond koosseisus Martin Piisang, Margus Hoop, Toomas Mikk ja Georg Allik pronksmedali.

Kuldmedali võitis Suurbritannia võistkond koosseisus David Wiseman, Fergus Hurst, Luke Reeson ja Michael Goody ajaga 1:48,48. Hõbemedali sai USA võistkond koosseisus Sean Walsh, Brett Parks, Sven Perryman ja Rhoden Galloway ajaga 2:00,46. Eesti võistkond jäi pronksile ajaga 2:14,47. Eesti võistlejad nentisid pärast teatevõistlust, et päeva viimase võistlusena oli teateujumine kurnav pingutus, kuid senistest saavutustest saadud tugev motivatsioon aitas seegi kord medalini pürgida.

Ujumine oli Eesti koondisele viimane ala, millel Võitmatute mängudel üles astuti. Kokku osales mängudel 13 sõjalistel operatsioonidel vigastada saanud Eesti kaitseväelast, kes suutsid võita kokku üheksa medalit põhivõistlustelt. Lisaks ujumises võidetud neljale medalile on varasematel päevadel võidetud kaks kulda sõudmises, üks hõbemedal kettaheites, üks hõbemedal jõutõstmises ja üks pronksmedal kuulitõukes. Sõudmises saavutasid medalid nooremveebel Ergo Mets, jõutõstmises kapral Raigo Roots ja kuulitõukes ning kettaheites veebel Jaune Engel.

Võitmatute sportmängudel (Invictus Games) osaleb üle 500 Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide liitlaste vigastatud sõjaväelase kokku 15 riigist. Võistluste kavas on 10 ala, mängude lõputseremoonia on täna, 12. mail, kaitseväelased jõuavad Eestisse pühapäeval, 15. mail.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.