Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 04.11.2016, kell 12:16

04.11.2016 12:04

Liibanoni suunduvad kaitseväelased läbisid Soomes viimase väljaõppe

Liibanoni suunduvad kaitseväelased läbisid Soomes viimase väljaõppe Liibanoni suunduvad kaitseväelased läbisid Soomes viimase väljaõppe

Sel nädalal lõpetasid jalaväerühma ESTPLA-22 kaitseväelased ja Iiri-Soome pataljoni staabis teenistust alustavad eesti ohvitserid Soomes Pori jalaväebrigaadis viimase väljaõppe enne suundumist ÜRO rahuvalvemissioonile UNIFIL Liibanonis.

„Eestis saadud väljaõppega omandasime tugeva baasi, mida oleme Soomes saanud detailidega rikastada. Kindlasti on väga oluline rahvusvaheline töö- ja keelekeskkond, milles tegutsemist harjutada saime. Oleme Liibanoni missiooniks igati valmis,“ ütles ESTPLA- 22 rühmaülem leitnant Virko Luide.

„Soomes läbitud väljaõpe näitas, et kõik Eesti kaitseväelased on väga heal tasemel. Viimane tõestab kogu Eesti kaitseväe õigeid valikuid ja kõrget taset alates ajateenijast kuni vanemohvitserideni ning seda mistahes riigi armeega võrreldes,“ ütles järgmise kaitseväe Liibanoni kontingendi ülem major Ivo Silbaum. „Arvestades Lähis-Ida piirkonna pingestatud olukorda võib Liibanonis üldiselt valitsenud rahulik olukord kiirelt muutuda. Seetõttu on ääretult oluline rahuvalvajate kõrge professionaalsus.“

Varem on missiooniks valmistuv Eesti kontingent läbinud relvastuse täiendkoolituse ning jao- ning rühmataseme väljaõppe, mille raames harjutati patrullide läbiviimist, kiirrünnakut ning tegevust hoonestatud alal. Lisaks on kontingent saanud missioonispetsiifilise väljaõppe. Samuti on Soomes läbinud tüübikoolituse soomuki- ja maastikumasinajuhid.

Viimasel kahel nädalal harjutasid kaitseväelased Soome kaitseväe instruktorite käe all, et lihvida ning ühtlustada oskusi, mis olid varem omandatud. Eesti kontingendi staabiohvitserid läbisid staabiõppuse, et harjutada koostööd Soome ja Iiri staabiohvitseridega.

Suurema osa Liibanoni suunduvast Eesti kontingendist moodustab jalaväerühm ESTPLA-22, mis on komplekteeritud peamiselt Scoutspataljoni staabi- ja tagalakompanii baasil. Pea pooled kontingendi kaitseväelastest on eelneva sõjalise operatsiooni kogemusega.

Järjekorras viies kaitseväe Liibanoni kontingent suundub rahuvalvemissioonile novembri lõpus ja vahetab välja seal maikuust teeninud Eesti kaitseväelased. Esimest korda teenisid Eesti jalaväelased Liibanonis 1996 – 1997 ning selle üksuse liikmete hulgast üks on ka praegu Liibanoni siirduva kontingendi koosseisus.

Liibanoni rahuvalveoperatsioonil on kolm põhiülesannet: Iisraeli-Liibanoni vahelise kontrolljoone (nn Blue Line) jälgimine, Liibanoni relvajõudude toetamine ja nendega koostöö tegemine ning konflikti osapoolte vahel sõlmitud lepetest kinni pidamine. Eesti jalaväerühma ülesanneteks on päevased ja öised patrullid jalastunult ning masinatel, sealhulgas Liibanoni ja Iisraeli eraldaval sinisel joonel patrullimine, kontrollpostide mehitamised ja muud rahuvalvealased tegevused, mille käigus tehakse koostööd ka Liibanoni relvajõududega.

Koos staabiohvitseridega teenib hetkel Liibanonis ligi 40 kaitseväelast. Eesti jalaväerühm on osa Iiri-Soome pataljonist. Pataljoni kuulub kaks Iiri jalaväekompaniid ning üks eestlastest ja soomlastest koosnev jalaväekompanii. Pataljoni toetab Iiri ja Soome kaitseväelastest kompaniisuurune toetusüksus. Iiri-Soome pataljon on ainus mitmerahvuseline pataljon ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis. Kokku panustab UNIFIL-i hetkel 40 riiki, üle 10 000 sõjaväelase ja ligi 1000 tsiviilametnikku ja kohalikku tsiviiltöötajat.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.