Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 16.12.2016, kell 15:54

16.12.2016 15:46

Eestlase juhitud NATO miinitõrjegrupp on lõpetamas teist poolaastat

Eestlasest mereväeohvitseri kaptenleitnant Seljamaa poolt juhitud NATO 1. alalise miinitõrjegrupi koosseis teeb sel nädalavahetusel Saksamaal viimase ühise sadamakülastuse.

Miinitõrjegrupp sildus kaptenleitnant Johan-Elias Seljamaa juhtimisel täna hommikul Saksamaal Warnemünde sadamas, olles läbinud enam kui 10 000 meremiili ehk ligikaudu 19 000 kilomeetrit. Külastatav sadam on ühtlasi grupi lipulaeva FGS Elbe kodusadam.

Laevad on 2016. aasta teisel poolaastal osalenud mitmetel õppusel, millest mastaapseimad olid Šotimaal toimunud Noble Mariner ning Läänemerel toimunud suurõppus Northern Coasts. Viimase puhul oli tegemist kahenädalaste õppustega, kus miinitõrjegrupi peamiseks ülesandeks oli meremiinide otsimine laevadele navigeerimisvabaduse tagamiseks tihedalt kasutatavatel laevateedel.

Lisaks õppustele osales miinitõrjeüksus ajalooliste lõhkekehade otsimise operatsioonidel erinevates riikides nagu Norra, Taani, Läti ja Saksamaa. Kokku leiti 53 meremiini ja 7 muud lõhkekeha. Terve perioodi vältel identifitseeriti ka 728 muud merepõhjas olnud objekti. Grupp on NATO lipu all tegutsenud ka Prantsusmaal, Suurbritannias, Soomes, Rootsis, Eestis ning mitmetes teistes riikides.

Muuhulgas on NATO 1. alaline miinitõrjegrupp (SNMCMG1) teisel poolaastal teinud 18 sadamakülastust erinevates liitlasriikides, pakkudes kõigile soovijatele võimalust külastada koosseisu kuuluvaid laevu. Kokku on laevu pea pooleaastase perioodi jooksul külastatud enam kui mitme tuhande inimese poolt.

SNMCMG1 suurim koosseis oli 2016. aasta teisel poolaastal kaheksa laeva. Miinitõrjegruppi andsid oma panuse Norra, Eesti, Läti, Leedu, Holland, Belgia, Suurbritannia, Saksamaa ja Taani, kes toetas kahe mehitamata veesõidukiga. Koostööd on tehtud ka mitte-NATO riikidega Soome ja Rootsi.

SNMCMG1 jätkab kaptenleitnant Seljamaa juhtimisel ka 2017. aasta esimesel poolel. Grupi staabilaevadeks on määratud Eesti mereväe sõjalaevad.

Ühena neljast NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevast laevade grupist on NATO 1. alaline miinitõrjegrupp valmidusüksus, mis pakub miinitõrjealast kompetentsi ja kuulub esmaste kiirreageerijate hulka. 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.