Uudised  

Uuendatud: 27.12.2016, kell 16:41

27.12.2016 16:40

Senaator McCain: tänan Eesti sõdureid panuse eest Iraagis ja Afganistanis

Senaator McCain: tänan Eesti sõdureid panuse eest Iraagis ja Afganistanis Senaator McCain: tänan Eesti sõdureid panuse eest Iraagis ja Afganistanis

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras annetas täna kaitseväe peastaabis Ameerika Ühendriikide senaator John McCainile kaitseväe teenetemärgi kaitsealaste teenete eest. 

Senaator McCain tunnustas Eestit kaheprotsendilise kaitsekulutuste taseme hoidmise ja jätkuva panustamise eest NATOsse ning tänas eestlasi Ühendriikide sõdurite sooja vastuvõtu eest Eestis. „Ja eriti tänan Eesti sõdureid nende teenete ja ohvrite eest Iraagis ja Afganistanis,“ ütles senaator McCain.

Kindralleitnant Terrase sõnul on senaator McCain aastakümneid seisnud Balti riikide iseseisvuse ja vabaduse eest ning toetanud meid NATOga liitumise ajal. Samuti tõi ta esile senaatori teeneid Balti piirkonda suunatud abiprojektide kinnitamisel Ühendriikide senatis.

„Ja täna, kus olukord on keerulisemaks läinud, toetab ta selgelt ja kõvahäälselt Ameerika Ühendriikide püsimist Euroopas,“ ütles kindralleitnant Terras pärast teenetemärgi üleandmist senaator McCainile.

Eestis kahepäevasel visiidil viibivivad Ameerika Ühendriikide senaatorid John McCain, Lindsey Graham ja Amy Klobuchar kohtusid täna veel ka president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratasega ja kaitseminister Margus Tsahknaga.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.