Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 09.01.2017, kell 15:32

09.01.2017 15:29

Eesti Sõjamuuseum kogub materjali Eesti Vabariigi sõjandusajaloo kohta

Eesti Sõjamuuseum koostab uut püsiekspositsiooni „Oma vägi“, mis käsitleb iseseisva Eesti riigikaitse ajalugu 1918-1940 ja alates 1991. aastast. Sellega seoses täiendab muuseum oma kogusid.

 

Eesti Sõjamuuseum kutsub üles annetama iseseisva Eesti sõjaajalooga seotud esemeid, fotosid, mälestusi, märkmeid, dokumente ja muud sellist. Oodatud on materjalid nii kaitseväe ja Kaitseliidu taassünni ajast (alates 1991. aastas)t kui ka kaugemast minevikust (1918-1940). Samuti kogume esemeid ja dokumente kaitseväelaste saatuse kohta pärast 1940. aastat.

Sõjamuuseumi huvitavad kaitseväeteenistuse juurde kuuluvad esemed nagu ohvitseride, allohvitseride ja ajateenijate varustustus, vormid, vormielemendid, meened, aga ka kodanikukaitset ning kaitseväe ja Kaitseliidu igapäevaelu ja olmet puudutavad esemed. Kogume väljaõpet puudutavaid konspekte, õppematerjale, samuti õppuste käske, lahinguplaane, kaarte ja skeeme nii sõjaeelsest ajast kui 1990. aastatest. Otsime ka päevikuid, märkmeid ja mälestusi ning viime läbi intervjuusid. Suurt puudust tunneb sõjamuuseum 1990. aastate kaitseväe taassünni-aegsest foto- ja filmimaterjalist.

Juhul, kui te ei soovi oma esemeid, fotosid ja teisi materjale muuseumile annetada, palume siiski võimalust need näitusele laenutada või luba valmistada koopiad.

Palume ühendust võtta Eesti Sõjamuuseumi peavarahoidja Marika Reintamiga.

Annetajaid täname sõjamuuseumi meenega!

 

Kontakt ja info kogumisaktsiooni kohta:

Marika Reintam, peavarahoidja (marika.reintam [-at-] esm.ee)

Tel: +372 621 7419

Kaarel Piirimäe, ekspositsiooni koostaja (kaarel.piirimae [-at-] esm.ee)

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.