Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 11.01.2017, kell 14:17

11.01.2017 11:05

USA sõjaväelased õpivad sõjapidamist talvistes tingimustes

USA sõjaväelased õpivad sõjapidamist talvistes tingimustes USA sõjaväelased õpivad sõjapidamist talvistes tingimustes

Sel nädalal omandavad Tapal teenivad USA sõjaväelased talvistes tingimustes vajaminevaid oskusi nagu suusatamine, aga ka riietumine ja toitumine külmas kliimas.

"Me õpime samm sammult - kuidas suuskadel seista, liikuda, kukkuda, hiljem tulevad ka laskmisharjutused ning täisvarustuses rännak," ütles kursuse läbiviija kapten Kaido Kivistik ja lisas, et paljud sõdurid näevad lund esimest korda elus, kuid saavad siiski hakkama ja naudivad talveoludes tegutsemist.

Homme saavad liitlased teada, mida tuleb teha jääauku kukkumise korral. Kokku võtab Scoutspataljoni juhitavast kursusest osa pea 40 ühendriikide sõjaväelast.

"Pooled minu alluvatest pole kunagi suuskadel seisnud ning eks tasakaalu otsimine ning hoidmine on esialgu  nende jaoks üks suurimaid väljakutseid. Aga meil on lõbus," ütles ameeriklaste rühmaülem leitnant Winston Boldt, kelle sõnul teeb kursus mehed tugevamaks. "Iga uus oskus muudab meid võitlusvõimelisemaks ning paremaks sõduriks."

173. õhudessantbrigaadi 503. jalaväerügemendi kompanii saabus Eestisse septembris ning üksuse rotatsioon lõpeb veebruaris.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.