Uudised  

Uuendatud: 06.02.2017, kell 16:47

06.02.2017 16:43

Tapale saabus üle 50 ühiku USA sõjatehnikat

Tapale saabus üle 50 ühiku USA sõjatehnikat Tapale saabus üle 50 ühiku USA sõjatehnikat

Täna saabus Tapale üle 50 ühiku Ameerika Ühendriikide sõjatehnikat, sealhulgas neli tanki Abrams M1A2 ning 15 jalaväe lahingumasinat Bradley.

Saabunud tehnikat hakkab kasutama Tapal paiknev Ameerika Ühendriikide maaväe 4. jalaväediviisi 68. soomusrügemendi 1. pataljoni C-kompanii. Kompaniiülema kapten Edward Bachari sõnul on üksuse saabumine hästi ettevalmistatud ning üksuse tehnikat saab näha ka eelseisval Vabariigi aastapäeva paraadil.

Saabunud kompanii vahetab välja alates möödunud aasta septembrist Tapal paiknenud USA 503. ratsaväerügemendi õhudessantkompanii, mis suundub nädala lõpus tagasi oma alalisse baasi Itaalias.

Üksuse paiknemine Eestis on osa 2014. aastal käivitunud Ameerika Ühendriikide operatsioonist Atlantic Resolve Kirde-Euroopas, mille eesmärgiks on NATO julgeolekumeetmete tugevdamine.

Euroopas läbiviidava väljaõppe üks osa on üksuse manöövrivabaduse ja liikuvuse demonstreerimine, samuti teevad Ühendriikide sõdurid siin läbi erinevaid taktikalisi harjutusi nii iseseisvalt kui koos 1. jalaväebrigaadi üksustega.

Esimene suurem koostööõppus leiab aset veebruari lõpus, kui Ühendriikide üksus osaleb Scoutspataljoni õppusel Talvelaager.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.