Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 13.02.2017, kell 11:15

13.02.2017 11:14

Ilmus raport Venemaa infotegevuste kohta Ukrainas

Kaitseväe ühendatud õppeasutused ja NATO strateegilise kommunikatsiooni keskus Riias avaldasid uuringuraporti, milles käsitletakse Venemaa Föderatsiooni infotegevusi ja nende mõjusid Ukrainas 2014. aastal.

Töögrupi juhi dr Vladimir Sazonovi sõnul viidi uurimustöö läbi eesmärgiga anda ülevaade Venemaa infooperatsioonidest Ukraina riigi ja sõjaväelaste vastu konflikti algfaasides. “Meie koostatud raport on ülevaatlik ja võiks aidata kaasa teadlikkuse tõstmisel vene propaganda ohust,“ lisas Sazonov.

Raportis on esitatud ülevaade Ukraina riigi, poliitiliste juhtide ja sõjaväe mainekujundamise protsessist Venemaa meedias terrorismivastase operatsiooni ajal ida-Ukrainas. Uuringu läbiviijad analüüsisid terrorivastase operatsiooniga seoses sotsiaal- ja onlinemeedia sisu ning viisid läbi intervjuusid erinevate Ukraina meediakanalite esindajate, poliitiliste- ja sõjaväeekspertide, ametnike ja sõjaväelastega. Uuringus vaadeldi Venemaa infotegevusi Ukraina vastu 1. aprillist kuni 31. detsembrini 2014. aastal.

Uuring viidi läbi koostöös Tartu Ülikooli ja kaitseväe peastaabiga. Raportit saab lugeda KVÜÕA ja NATO STRATCOM kodulehel.

 Russian Information Warfare against the Ukrainian State and Defence Forces: April-December 2014

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.