Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 11.04.2017, kell 09:17

11.04.2017 09:15

Merevägi tähistas mereväebaasi 90. aastapäeva

Merevägi tähistas mereväebaasi 90. aastapäeva Merevägi tähistas mereväebaasi 90. aastapäeva

Eile tähistas mereväebaas 90. aastapäeva väeüksuse ülema vastuvõtuga Eesti Sõjamuuseumis ning pärja asetamisega Toompeal asuvale admiral Johan Pitka ausambale.

„Tänasel juubeliaastal on rõõm tõdeda, et ajaga kaasas käiv struktuur ja tugeva ettevalmistusega meeskonnaliikmed suudavad esmapilgul võimatuna näivate ülesannetega hästi hakkama saada,“ ütles mereväebaasi ülem kaptenleitnant Indrek Hanson. „Toetame oma tegevustes lisaks mereväele ka sõjaväepolitsei ja vahipataljoni. Tagame liitlaslaevadele muretu vastuvõtu Miinisadamas ja teistes riigi sadamates.“

Sõjamuuseumis peetud mereväebaasi ülema vastuvõtul anti pikaajalise koostöö eest mereväebaasi teenetemärk Põhja prefektuuri piirivalvebüroo Tallinna kordoni politseimajorile Toomas Kaarjärv. „Ühine riik – ühine julgeolek,“ ütles politseimajor Kaarjärv. „Teeme mereväebaasiga koostööd liitlaste riiki tulemisel ja nende lahkumisel. Usun, et tegus koostöö jätkub ka edaspidi.“

Tänaseks on Miinisadamas renoveeritud kaid, mis võimaldavad vastu võtta liitlaste laevu. Miinisadamas paiknevad hooned on aastate jooksul läbinud uuenduskuuri – 2016. aasta sügisel taasavati 20. sajandi alguses rajatud aku- ja torpeedokoda, kus praegu asub kaasaegne söökla. 2015. aastal renoveeriti ajalooline punastest tellistest kasarmuhoone, kus paikneb lisaks mereväe tuukritele ka sõjaväepolitsei ja vahipataljon.

Mereväebaasi eelkäijaks võib lugeda mereväe koosseisu ja tehnilise varustuse valitsust, mis loodi 1918. aastal. Sama aasta detsembrist läks Miinisadam üle merejõudude alla. Määrati uus sadama komandant ja miiniladude ja -töökodade valve. 2. veebruarist 1919 moodustati vastavalt sõjavägede ülemjuhataja kindralmajor Johan Laidonerilt Johan Pitkale antud suulisele korraldusele merejõudude juhatajale alluva asutusena merejõudude tehnika ja varustuse amet, mille alla käisid merejõudude varustuslaod, sadamatehased, töökojad, kõik riigi laevaehituse- ja remondi ettevõtted.

Alates 13. maist 1925 nimetati miinisadam sõjalaevastiku baasiks. Sel aastal lõpetati sadama süvendustööd, mis võimaldas laevad üle tuua ning kõik mereväe laevad hakkasid baseeruma Miinisadamas. 1. aprillist 1927 kehtestati kaitseväe uued struktuurid ja merejõudude juhataja alluvusse moodustati iseseisva asutusena merejõudude baas ning iseseisva asutusena ka Sõjasadam.

Mereväebaas on 29. aprillil 1997 loodud mereväe väljaõppe- ja administratiivstruktuuri üksus. Väeüksuse ülesanneteks on tagada ujuvvahendite ohutu paiknemine sadamas, teenindada mereväe allüksusi ning varustada neid teenistuseks vajalike vahenditega. Mereväebaasi organiseerida on ka igakülgne toetus Eesti vetes korraldatavatele rahvusvahelistele miinitõrjeoperatsioonidele.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.