Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 12.04.2017, kell 14:42

12.04.2017 14:41

Mereväelased tegid kahjutuks kaks lennukipommi

Mereväelased tegid kahjutuks kaks lennukipommi Mereväelased tegid kahjutuks kaks lennukipommi

Täna lõhkasid mereväelased Parasmetsa lahel kaks Triigi sadamast süvendustööde käigus leitud nõukogudeaegset lennukipommi FAB-250.

 

"Transportisime lennukipommid turvalisse lõhkamiskohta ja hävitasime mõlemad lõhkekehad korraga," ütles mereväe tuukrigrupi ülem vanemleitnant Priit Kaasikmäe. „Tänased ilmastikuolud olid operatsiooni läbiviimiseks ideaalsed. See tagas meile ka suurema kindlustunde.“

Operatsioonist võttis osa neli tegevväelast mereväe tuukrigrupist ning 28-liikmeline meeskond miinijahtijalt EML Sakala.

Nõukogude Liidu päritolu FAB-250 on kahemeetrine lennukipomm, mille massist poole moodustab lõhkeaine trinitrotolueen (tuntud ka kui trotüül või TNT). Tegemist on ühe 20. sajandil üldlevinuma lõhkekehaga, mida kasutati maismaasihtmärkide ning taristuelementide hävitamiseks.

Viimastel aastakümnetel on Eesti merealadel nii mereväe kui rahvusvaheliste koostöö tulemusena avastatud, identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha.

Demineerimisoperatsioonidega vähendatakse ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid võimalikke riske, muutes sellega merealade kasutamise majanduslike- või rekreatsioonitegevuste tarbeks turvalisemaks.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.