Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 20.04.2017, kell 10:46

20.04.2017 10:41

Homme toimuvast veteranihoki sõprusmängust võtavad osa ka liitlased

Homme toimuvast veteranihoki sõprusmängust võtavad osa ka liitlased Homme toimuvast veteranihoki sõprusmängust võtavad osa ka liitlased

Veteranipäevale pühendatud jäähoki sõprusmängus osalevad lisaks Eesti kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele ka liitlased Ühendkuningriigist ja Ameerika Ühendriikidest. 

Reedel, 21. aprillil astuvad koos eestlastega Tondiraba jäähalli väljakule neli kaitseväelast Ühendkuningriigist ning üks kaitseväelane Ameerika Ühendriikidest. Mängu toimub kell 12:30-13:50 ja on pealtvaatajatele tasuta.

„Sport on suurepärane viis kohanemiseks ja liitlassuhete tugevdamiseks. Meil on hea meel mängida koos Eesti ja USA sõduritega ning võtta sellega osa veteranipäeva tähistamisest,“ ütles homme veteranihokil osalev Ühendkuningriigi kaitseväelane leitnant Evan Taylor, kelle üksus paikneb alates aprillist Tapal. „Eestlaste külalislahkus on pannud meid tundma ennast väga teretulnutena ning meil on au koos nendega reedel mängida,“ lisas leitnant Taylor.  

Veteranihoki on üks osa Sinilillekampaania ja veteranipäeva üritustest, kus omavahel kohtuvad Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivad veteranid ning millest tänavu võtavad esmakordselt osa ka liitlased. Veteranihoki sõprusmängude traditsioon sai alguse eelmisel aastal Tartus. 

Sinilillekampaania ja veteranikampaania ürituste raames mälestatakse reedel kell 13:00-14:00 hukkunud kaitseväelasi Afganistanist Camp Bastionist toodud mälestusmärgi juures Paldiskis. 

Laupäeval, 22. aprillil kell 11.00-13.00 toimub Tallinnas Russalka mälestussamba juures Pirita rannapromenaadil heategevuslik kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide sinilillejooks. Kell 11.00–15.00 tähistatakse Veteranipäeva Narvas.

Pühapäev, 23. aprill on veteranipäev, mis alates 2014. aastast on ka lipupäev. Kell 11.00 algab Sillamäe merepargi terviserajal jooks veteranide auks. Kell 11.00-16.00 tähistatakse veteranipäeva Eesti sõjamuuseumis Viimsis. Kell 19.30-22.00 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Veteranirock. Kuni 30. aprillini on Tallinna sadama A-terminalis, Admiraliteedi basseini ääres ning Tallinna bussijaamas avatud näitus „Saabumine.“ Täpsem info ürituste kohta: annameau.ee. 

Tänavu 6.-30. aprillini kestev heategevuslik Sinilillekampaania “Anname au!” kutsub üles kandma sinilillerinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Kogutud annetuste abil toetatakse vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi, spordi- ja õppetegevust. Käesolevaks nädalaks on annetustena kogutud üle 37 000 euro. 

Foto: 2016. aastal Tartus toimunud veteranihoki grupipilt. 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.