Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 14.05.2017, kell 21:06

13.05.2017 19:48

Raua tänava lahingu veteran sai 98-aastaseks

Raua tänava lahingu veteran sai 98-aastaseks Raua tänava lahingu veteran sai 98-aastaseks

1940. aasta suvel Raua tänava lahingus osalenud Eduard Meemann sai täna 98-aastaseks. Staabi- ja sidepataljoni ajateenijad ning kaplan leitnant Peeter Paenurm käisid veterani kaitseväe nimel õnnitlemas.

„Meemann võttis meid rõõmsalt vastu,“ ütles leitnant Peeter Paenurm. Koos külalistega staabi- ja sidepataljonist meenutas veteran Meemann Raua tänava sündmusi ning teenistuskäiku sidepataljonis. Kaitseväelased kinkisid veteranile sünnipäeva puhul pataljoni ülema allkirjaga seinaplaadi ning tordi.

Eduard Meeman rõhutas, et peab oluliseks püsivat suhtlust oma koduväeosaga ning on rõõmus iga-aastaste külastuste üle. „Ajateenija seisukohast oli väga huvitav kuulata elukogenud veterani,“ ütles veterani sünnipäeva puhul külastanud kapral Allar Viinamäe.

1940. aasta juunipöörde ajal teenis Eduard Meemann sidepataljonis, mis paiknes pärast kasarmute sundloovutamist Punaarmeele Raua tänava koolimajas. 21. juuni öösel tulid Punaarmee võitlejad koolimajja sidepataljoni valvet üle võtma, millest arenes välja tulevahetus. Ainsas Eesti kaitseväe peetud lahingus Teises maailmasõjas hukkus tulevahetuses kaks Eesti kaitseväelast: Aleksei Männkus ja Johannes Mandre.

Eduard Meemannil on tütar Anne ning lapselapsed Kuno Laaniste ja kolonelleitnant Tarmo Laaniste, kes on Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik.

Lisaks Eduard Meemannile on Raua tänava lahingu veteranidest elus Keilas elav 99-aastane Eduard Kuuskor.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.